Sukcesy do kolekcji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySukcesy do kolekcji
      „Kret i S-ka" - chojnowska firma działająca na naszym terenie od 11 lat, kolejny raz została dostrzeżona i doceniona przez konkursową kapitułę. Tym razem w jej posiadanie wszedł „Dolnośląski Gryf" i Pierwsza Nagroda Związku Pracodawców Polska Miedź.

      Te dwie prestiżowe nagrody przyznawane są firmom, które w szczególny sposób dbają o zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa połączony z troską o pracowników i poszanowaniem klienta. Ponadto organizatorzy konkursów doceniają firmy, które poprzez swoją działalność kształtują pozytywny wizerunek przedsiębiorcy i pracodawcy oraz propagują dobre zachowania rynkowe i inicjują pozytywne współzawodnictwo gospodarcze. Przyznane nagrody dowodzą, że „Kret i S-ka", to wzorcowa firma spełniająca wszystkie konkursowe wymogi.
- Dotychczasowe nobilitacje (równie cenne) były nagrodami branżowymi – mówi właściciel firmy Tadeusz Kret. – Te ostatnie traktujemy jako wyróżnienie za całokształt.
Bez wątpienia każdy oficjalny wyraz uznania podnosi prestiż i zaufanie firmy. Sprzyja kontaktom biznesowym i rozwojowi przedsiębiorstwa.
- Tak naprawdę nigdy nie zabiegaliśmy o te nagrody – wyjaśnia T. Kret. – Często od różnych organizacji dostajemy jakieś ankiety do wypełnienia, wpisujemy dane o firmie, produkcji, dotychczasowych osiągnięciach i odsyłamy. Po pewnym czasie otrzymujemy zawiadomienie o przyznanym wyróżnieniu.

      „Kret i S-ka" jest dowodem na to, że nawet w niewielkiej aglomeracji i przy niewielkim zatrudnieniu firma może być tą, o której się mówi nie tylko w środowisku, firmą, która liczy się na rynku, firmą, która rozwija się, zarabia pieniądze.
- Zawsze podkreślałem i będę to powtarzał – sumienna praca, zaangażowanie i mądre zarządzanie muszą prowadzić do sukcesu. Narzekaniem i pomstowaniem na systemy nikt jeszcze niczego nie dokonał.

      „Kret" może dodatkowo pochwalić się działalnością społeczną. Wiele organizacji pozarządowych zna to przedsiębiorstwo z licznych charytatywnych działań.
- Czek, opiewający na 12 tys. zł, jaki otrzymaliśmy w ramach tegorocznej nagrody przekażemy oczywiście dla potrzebujących. Naszą dewizą jest maksyma, mówiąca o tym, że człowiek żyje nie tylko dla siebie, stąd liczne gesty wspierające działalność na rzecz potrzebujących.

      Sukcesy chojnowskich firm, to pośrednio sukcesy miasta, zwłaszcza takich aglomeracji jak Chojnów. Przedsiębiorstwa podobne „Kretowi i S-ce" (a w naszym mieście firm z sukcesami nie brakuje) obalają mity o małomiasteczkowości, zastoju gospodarczym i braku perspektyw.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
g7BVZ0XJrPX2014-01-20r4h9aYfGu4n

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama