W pogoni za lisem ... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW pogoni za lisem ...
      ...i nie tylko. W Stadninie Koni w Jaroszówce 10 listopada odbył się Hubertus, coroczne święto, organizowane przez Technikum Hodowli Koni Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.
      Impreza, która z roku na rok staje się bardziej popularna, zyskuje coraz więcej zwolenników i teraz przyniosła nam wiele przyjemności i zabawy.
Spotkanie rozpoczęło się od przeglądu klaczy hodowlanych i ogierów m.in. z rodzin: Czarka, Szkotka, Silistria, Uferschwalbe. Uczniowie z kl. II THK zaprezentowali sylwetki wybranych koni i w skrócie opowiedzieli ich historię. Następnie wszyscy udali się na halę, gdzie odbyły się konkurencje międzyklasowe, chrzest I klasy TZ, występ szkolnego kabaretu oraz Bractwa Rycerskiego. Przed częścią artystyczną odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na prace wykonane przez uczniów PZS w Chojnowie. Bezkonkurencyjnie, z największą ilością głosów pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Owczarczak z kl. III TZ.
      Chrzest kl. I zorganizowali ich koledzy z kl. III. Na początku każdy z pierwszoklasistów otrzymał "klapsa" na szczęście i "zaszczyt" pocałowania konia w... zadek. Konkurencje, w jakich brali udział, były bardzo śmieszne, a nawet i smaczne, np. zjedzenie słodkiego pączka.

      Następnie odbyły się rozgrywki międzyklasowe. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy o koniach i jeźdźcach z Jaroszówki. Choć niektóre pytania wydawały się banalnie proste, sprawiały duże trudności. Oprócz zadań z wiedzy teoretycznej nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych. Całe rozgrywki wygrała kl. I TZ (choć bardzo rzadko zdarza się, aby laury zbierały „pierwszaki").
Aktorzy z kabaretu szkolnego prezentowali swoje zdolności artystyczne, które rozbawiły publiczność do łez.
      Swoją obecnością zaszczyciło nas Bractwo Rycerskie. Oglądając ich pojedynki na miecze oraz dworskie tańce, przez moment mogliśmy się poczuć jak w dawnych i nieznanych nam czasach.
Punktem kulminacyjnym całego spotkania była tzw. pogoń za lisem. Miłą niespodzianką było zwycięstwo w tej konkurencji licealistki, Darii Szymańskiej z kl. IIIc LO. W oczach uczniów z klas hodowlanych dojrzałyśmy zazdrość.
Na koniec uczennice z kl. I TZ, niczym prawdziwe kucharki, częstowały pysznym bigosem i ciepłą herbatą, która rozgrzewała nas w ten zimny, listopadowy dzień. Serdecznie dziękujemy sponsorom, bez których wspaniała impreza nie odbyłaby się.

Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Ten krótki czas sprawił, że poznaliśmy nauczycieli z innej strony. Pokazali, iż mimo trudów, jakie przynosi im praca z młodzieżą, potrafią się śmiać, bawić i zachowywać jak szaleni nastolatkowie. Od tego czasu nasi "belfrowie" stali się nam bardziej bliscy. Razem z nami bawili się zaproszeni goście: dyrektor PZS w Chojnowie, pan Józef Fiszer, dyrektor Wydziału Edukacji, Promocji i Integracji Europejskiej w Starostwie Powiatowym, pan Waldemar Szastak, redaktor naczelny Gazety Chojnowskiej, pani Monika Sobczak, dyrektor Stadniny Koni w Jaroszówce, pan Roman Krzyżanowski oraz nasi rodzice.

      Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Legnicy, które było jednocześnie głównym sponsorem ufundowanych nagród. Impreza odbyła się także dzięki wsparciu sponsorów: Burmistrza Miasta Chojnowa, pana Jana Serkiesa, Wójt Gminy Chojnów, pani Barbary Jasińskiej, Starosty Powiatu Legnickiego, pana Mieczysława Kasprzaka, pani Elżbiety Makowiec, pani Jadwigi Stopy, pana Henryka Giersoka, pana Tadeusza Bijaka, pana Stanisława Kryszczuka oraz pana Ryszarda Tarapacza. Serdecznie im za to dziękujemy.
"Co dobre, szybko się kończy". Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następnego Hubertusa. Do zobaczenia za rok !!!


Grupa Gala Anonima


Urszula Jaworska, Monika Babińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
xKNElz8T2014-02-12ZfpSTKwU3V
VDo3p6KA6kd2013-09-13cDKltGGfl
pieknie2006-10-12titona@wp.pl

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama