Najlepsi na Dolnym Śląsku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNajlepsi na Dolnym Śląsku
      28 października w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu odbył się finał olimpiady z zakresu bhp w rolnictwie dla uczniów szkół rolniczych województwa dolnośląskiego.
W pierwszej edycji olimpiady udział wzięło 36 uczniów z 12 szkół Dolnego Śląska.
Finaliści wyłonieni drogą konkursu szkolnego podczas ostatniego etapu zmagali się z testem obejmującym 50 pytań z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.
Największą wiedzą w tym zakresie wykazali się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: Wojciech Wilk – zdobywca pierwszego miejsca i Grzegorz Orlicki, który uplasował się tuż za Wojtkiem. W czołówce znalazł się także Rafał Machaj – kolejny uczeń PZS, który odebrał nagrodę za czwartą lokatę.

      Konkurs jest jednym z elementów kampanii prewencyjnej prowadzonej przez PIP w rejonach, gdzie dochodzi do dużej ilości wypadków związanych z pracą rolniczą w gospodarstwach rolnych. Z doświadczeń radców ds. rolnictwa indywidualnego wynika, że w większości przypadków zarówno poszkodowani jak i ich rodzice lub opiekunowie nie zdają sobie sprawy z istniejącyh zagrożeń.
Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że poprzez taką formę prewencji wzrośnie poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa paracy, a w przyszłości zaowocuje to świadomością w środowisku.

Gratulujemy laureatom i opiekunom przygotowującym uczniów do olimpiady.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama