Rewia tanecznych asów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRewia tanecznych asów
      Na tę imprezę uczniowie Gimnazjum nr 2 czekają każdego roku z niecierpliwością. Od 10 lat Taneczna Lista Przebojów gromadzi na scenie i na widowni wielu sympatyków tego widowiskowego pokazu.

      Najpierw w klasach organizują się ci, którzy chcą na scenie pokazać swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Chętnych jest wielu, a poziom tanecznych talentów zróżnicowany. Tam, gdzie poczucie rytmu idzie w parze z rytmem z głośników tworzy się układ taneczny na niezłym poziomie. Tam gdzie rytmika to abstrakcja, powstają zabawne humoreski. Ale tych jest zdecydowanie mniej. Chojnowska młodzież jest roztańczona, rozśpiewana, uzdolniona artystycznie i z organizacją muzycznych imprez wszelkiego gatunku nie ma problemów.
      Zanim klasy zaprezentują się na wielkiej scenie, przechodzą wstępną szkolną selekcję. Na deskach MDK oglądamy zatem najlepszych.
      Uczniowie sami przygotowują choreografię, podkłady muzyczne, aranżacje, we własnym zakresie kompletują stroje. Nikt nie może tu sobie pozwolić na brak rzetelności - poziom występów jest bowiem na wyjątkowo wysokim poziomie. Zważywszy, że tancerze to amatorzy, w wielu przypadkach bez wcześniejszych doświadczeń, ich pokazy muszą budzić uznanie.
Tego dnia na scenie MDK oglądaliśmy zespoły, duety i występ solo w męskim wydaniu. W przerwie swój debiut miał szkolny kabaret „Wszystko na Zet", a podczas obrad jury czas oczekiwania na werdykt uprzyjemniał zespół taneczny „Brooklyn" i młodzież pasjonująca się tańcem towarzyskim.

      Taneczna Lista Przebojów to jedna z imprez, która pozwala młodzieży na puszczenie wodzy fantazji i realizację artystycznych zapędów. Można się tu wykazać nie tylko
techniką tańca, ale także umiejętnościami organizacyjnymi, przedsiębiorczością,
pomysłowością. Każdego kto twierdzi, że nastolatków trudno dziś czymś zainteresować zapraszamy na kolejną edycję tanecznej imprezy lub na inną organizowaną przez chojnowską młodzież.

I miejsce - zespół kl. IIIb
II miejsce – zespół kl. IIIc
III miejsce – zespół kl. IIb
Nagroda Publiczności – zespół kl. IIe


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
S4jsJ95H2016-07-27KoSErcFM

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama