Partnerska wizyta - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPartnerska wizyta
      W dniach 18-20 listopada mieszkańcy naszego miasta mogli ujrzeć na ulicach bus z napisem „Gemeinde Egelsbach". W dniach tych Chojnowskie Stowarzyszenie Miast i Gmin Partnerskich gościło po raz kolejny swoich partnerów z Egelsbach. Do naszego miasta przyjechał zarząd egelsbachskiego Stowarzyszenia Wspierającego Partnerstwo Miast. Na czele delegacji stał Horst Miltenberger – przewodniczący stowarzyszenia, towarzyszyli mu: wiceprzewodnicząca Martine Welz oraz Dieter Exner. W delegacji tej nie mogło również zabraknąć Honorowego Obywatela Miasta Chojnowa pana Dietera Schroedera.
Goście przybyli w piątek około godziny 15. Po powitaniu przed Urzędem Miasta przez przewodniczącą Chojnowskiego Stowarzyszenia – Elżbietę Kłapcińską odwiedzili przedszkole przy ulicy Krasickiego. Obejrzeli placówkę, a oczekującym ich dzieciom wręczyli upominki. Jedna z dziewczynek stwierdziła nawet, że „miała fuksa bo mogła wreszcie zobaczyć prawdziwego Niemca", do tej pory nie miała takiej okazji. Po krótkiej i miłej rozmowie przy kawie z dyrektorką przedszkola Iwoną Falutą-Borys goście spotkali się z komendantami chojnowskiej policji – Adamem Grabasem i Adamem Pyrzem, a następnie pojechali do „Niebieskiego Parasola". Dyrektorce tej instytucji przekazali przywiezione dary, m. in. koncentrator tlenu. Tu spotkali się też z burmistrzem - Janem Serkiesem, przewodniczącym Rady Miejskie – Tadeuszem Bobykiem oraz z zarządem Chojnowskiego Stowarzyszenia Miast i Gmin Partnerskich. Przy poczęstunku, jaki przygotowała dyrektorka Małgorzata Członka, goście z Niemiec złożyli obietnicę dalszej pomocy. Po tym spotkaniu każdy z gości został zakwaterowany u chojnowian, którzy zaprosili ich do swoich domów. W ten sposób powstają nowe przyjaźnie, stanowiące istotę partnerstwa miast. Rodziny, u których zatrzymali się goście z Egelsbach, po wyjeździe do Niemiec mogą liczyć na gościnę w ich domach.


      W sobotę 19 listopada zarząd egelsbachskiego stowarzyszenia wspólnie z zarządem stowarzyszenia chojnowskiego obejrzeli w MDK Taneczną Listę Przebojów, potem odwiedzili Warsztaty Terapeutyczne. Dyrektorowi – Andrzejowi Pyrzowi przekazali upominki i obiecali dalszą pomoc dla prowadzonej przez niego instytucji. Po południu w jednym z chojnowskich lokali z gośćmi spotkali się członkowie Stowarzyszenia Miast i Gmin Partnerskich. Niemcy dzielili się z nami swoimi doświadczeniami zdobytymi przy wieloletniej współpracy ze swoim drugim miastem partnerskim – francuskim Point-Saint-Esprit.
W niedzielę, po śniadaniu goście udali się w drogę powrotną do Egelsbach. Przedtem jednak zaprosili zarząd chojnowskiego stowarzyszenia do odwiedzenia Egelsbach.


E.K.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama