Wyciskacz łez - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWyciskacz łez      To jedna z najsympatyczniejszych imprez w mieście – wyciskacz łez wzruszenia i radości.
„Bambiniada", która 14 maja miała swoją dziewiątą edycję jest nie tylko okazją do debiutanckich występów najmłodszych wokalistów, ale i możliwością obejrzenia spektaklu, który dla wielu nie będzie miał swojej powtórki.


      Tego dnia Miejski Dom Kultury wypełnia się „po brzegi". Na widowni zasiadają, rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie itp., itd., - wszyscy chcą być świadkami widowiska z udziałem artystów, którzy wzruszają, rozbawiają i cieszą.

      Bambiniada, to przegląd piosenki przedszkolnej. Na scenie prezentują się przedszkola z Chojnowa i goście z wielu okolicznych miast. W tym roku odwiedziło nas 10 placówek z Legnicy, Lubina, Gniewomierza, Jawora i Legnickiego Pola. Wszyscy starannie przygotowani wokalnie i choreograficznie. O atrakcyjności tej imprezy decydują nie tylko zdolności artystyczne wybranych maluszków, ale i kostiumy, do których przekłada się coraz większą wagę. Opiekunowie grup (zapewne z pomocą rodziców) przygotowują dzieci do występów bardzo profesjonalnie. Wokal, podkłady muzyczne, układy taneczne i właśnie barwne, nietuzinkowe kostiumy, to składowe muzycznego spektaklu w wydaniu kilkuletnich wokalistów i tancerzy.


      O tej imprezie trudno jest pisać. Nastroje uczestników, klimat na scenie, atmosfera wśród publiczności, a przede wszystkimi spontaniczność i naturalność małych śpiewaków, to wrażenia, które towarzyszą wszystkim przez kilka godzin niecodziennego koncertu.

      Jury, które oceniało przedszkola i miało zadecydować o klasyfikacji z pewnością nie miało łatwego zadania. Po burzliwych obradach i niecierpliwym oczekiwaniu artystów i publiczności ogłoszono wyniki. Tego jak trudno było sędziom zdecydować o klasyfikacji świadczy liczba nagrodzonych placówek.
Najwyżej jury oceniło 13.osobową reprezentacje Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie. Tuż za nimi kolejni chojnowianie – dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. ex aequo z grupą z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lubinie. Na medalowej trzeciej pozycji uplasowały się kolejne dwa zespoły - Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie oraz Świetlica Środowiskowa w Gniewomierzu.
      Przyznano także wyróżnienia dla - Przedszkola z Legnickiego Pola, lubińskich „Wesołych Dzieci" z ZG MUZYK i kolejnego reprezentanta Lubina - Przedszkola Miejskiego nr 15.
Nagroda ufundowana przez radnego Czesława Podhorodeckiego powędrowała do Martynki Suchodolskiej z Niepublicznego Przedszkola w Jaworze.

Za rok jubileuszowe, dziesiąte, wydanie „Bambiniady". Przedszkola zapowiadają, że już od września będą przygotowywać się do występów. I słusznie, bo poziom występów rośnie, a i publiczność oczekuje kolejnych niezapomnianych wrażeń.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama