Chojnowski Hyde Park - Dyktantor III - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowski Hyde Park - Dyktantor III      Już po raz trzeci dojdzie do konfrontacji z ortografią naszego pięknego języka polskiego. Kiedy to się stanie? Dokładnie 9 czerwca w Domu Chemika spotkają się uczestnicy III Chojnowskiego Dyktanda. O godz. 10 dyktando będą pisać uczniowie szkół podstawowych. Natomiast po południu, o godz. 16, spotkają się gimnazjaliści, licealiści i dorośli, którzy będą walczyć o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej". Tegoroczną główną nagrodą jest rower, którego fundatorem jest chojnowska firma PCG.
Teksty dyktand zostaną przygotowane przez nauczycielki języka polskiego chojnowskich szkół. Nie jest tajemnicą, że treść ich będzie związana z kończącym się programem edukacyjnym SKORA.
      Bliższe informacje będzie można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie, w redakcji Gazety Chojnowskiej i u organizatora imprezy Jerzego Kucharskiego.
Zmieniło się logo dyktanda, gdyż replika najstarszej miejskiej pieczęci stała się mało rozpoznawalnym znakiem. Pozostała natomiast wielka pieczęć dyktanda. Będzie to już trzecia, która tym razem będzie miała średnicę 7 centymetrów. Gazeta Chojnowska jako pierwsza prezentuje nowy znak III Chojnowskiego Dyktanda przygotowany przez firmę Redin i UNIFOT Andrzeja Bobika.
      Jak przygotować się do dyktanda? Zgłosić swój udział i napisać tekst, który już tradycyjnie odczyta Stanisław Horodecki. Chciałbym przypomnieć, że wszystkie prace są kodowane, a organizatorzy ogłaszają tylko pierwszą dziesiątkę najlepszych. Przyjęte jest, że nie podawana jest liczba popełnionych przez nich błędów. Jedynym przypadkiem podania wyników jest bezbłędnie napisanie tekstu dyktanda.
      Kto może przystąpić do pisania Chojnowskiego Dyktanda? Prawie każdy. Jest tylko jeden wyjątek. W dyktandzie nie mogą brać udziału nauczyciele języka polskiego, dziennikarze oraz studenci filologii polskiej i dziennikarstwa.
Serdecznie zapraszam.


Jerzy Kucharski
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama