Góralem po górkach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGóralem po górkach      Ruszyła tegoroczna edycja „Dolnośląskiego Pucharu Miast" w kolarstwie górskim. W sobotę 7 maja do Chojnowa przyjechało ok. 160 zawodników i zawodniczek, w tym prawie cała czołówka Dolnego Śląska, którzy w ośmiu kategoriach wiekowych walczyli m.in. o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa.

      Najtrudniejszym miejscem na chojnowskiej trasie był stromy zjazd przy tzw. źródełku, który doskonale wyszkolonym zawodnikom nie sprawia najmniejszych problemów, ale dla początkujących stanowił poważne wyzwanie. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj czuwała załoga karetki pogotowia ratunkowego. Nie obyło się bez kilku upadków, z których jeden wyglądał bardzo poważnie.

      W kategorii Młodzik obserwowaliśmy udany występ Kosmy Gąsiorowskiego z I-KKT, który wydaje się być bardzo mocny w tym sezonie. Czy wygra całą klasyfikację?

      Kolejny wyścig to połączony start juniorów młodszych i mastersów. Od początku do końca tego wyścigu na czele jechał Piotr Siarka, przed swoim rówieśnikiem z klubu Zywer Legnica Damianem Goleniem, jednak o atrakcyjności tego wyścigu zadecydowali mastersi.
Już od połowy wyścigu Marek Witkiewicz (BORN Team) potężnie naciskał na Piotra Siarkę i gdyby nie drobny defekt przedniej przerzutki w jego rowerze mógł wygrać. Na mecie zabrakło 150m. Oczywiście w swojej kategorii był bezapelacyjnie pierwszy. Bardzo ładnie pojechał zawodnik Baszty Złotoryja Grzegorz Wybraniec wyprzedzając Karola Siarkę.

      Kolejny wyścig - juniorów, w którym wystartowało kilkudziesięciu zawodników zapowiadał się jeszcze ciekawiej. Wśród nich rozpoznaliśmy między innymi czołowego juniora Polski Dariusza Fokta oraz Daniela Zywera w nowych barwach LOTTO-PZU, który na metę wpadł z przewagą ok. 300 m.

      Do ostatniego wyścigu w kategorii Elita stanęło 36 zawodników. Albert Fokt rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść.

      Wśród pań gwiazdą nr 1 była Marta Sułek reprezentująca w tym sezonie barwy RMF-FM. Liderka Pucharu Skoda Auto MTB ani na chwilę nie była zagrożona przez swoje rywalki.

      Dodatkową atrakcją zawodów okazały się występy chojnowskiego bractwa rycerskiego prezentującego średniowieczne tańce i pokazy strzelania z łuku. Oni też wystrzałami niewielkich armatek rozpoczynali wyścigi, czym wprawiali nieprzygotowanych na taki huk kibiców w prawdziwą panikę.
Zawodnicy jednak przyjęli taką innowację z sympatią.

      W tabeli wyników podajemy zawodników z pierwszych pozycji i lokaty chojnowian występujących w barwach Płomienia Michów.


KATEGORIA JUNIOR MŁODSZY
1. Siarka Piotr - Krężbud Ścinawka Górna
11. Grzech Damian - LZS Płomień Michów
KATEGORIA MASTERS
1. Witkiewicz Marek - PTC Poznań

KATEGORIA KOBIETY DO 16 LAT
1. Sułek Marta - MKS Karolina Jaworzna ŚL.
3. Anna Kuniej GK Cyklosport Boleławiec
KATEGORIA KOBIETY OPEN
1. Brzeżna Paulina - MKS Start Peugeot A.Kita LUB

KATEGORIA KOBIETY OPEN
1. Brzeżna Paulina - MKS Start Peugeot
KATEGORIA ELITA
1. Fokt Albert - RP Shimano Corratec

KATEGORIA JUNIOR
1. Fokt Dariusz - RP Shimano Corratec

KATEGORIA MŁODZIK
1. Gąsiorowski Kosma - I-KTK Jelenia Góra
6. Haniecki Bartosz - LZS Płomień Michów
16. Paluch Dawid - LZS Płomień Michów
17. Szumilas Mariusz - LZS Płomień Michów

KATEGORIA ŻAK
1. Brudziński Dawid - Janowice Wielkie
3. Kułacz Karol - LZS Płomień Michów
7. Korba Kamil - Płomień Michów


Na podstawie http opr. Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama