Spotkanie z Krzyśkiem Mcgaywerem - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpotkanie z Krzyśkiem Mcgaywerem
      Ma 35 lat, od kilkunastu jego życie przypomina wielką przygodę, którą dzieli się literacko, reportersko i w każdy inny dostępny sposób.

      12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Petkiem, autorem cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.
Jego serie "Porachunki z przygodą", "GRA", a ostatnio "Operacja HYDRA" cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży.

      Frekwencja na autorskim spotkaniu nie była imponująca, ci jednak, którzy się na nie wybrali, dzięki żywiołowym opowieściom Petka, połknęli przygodowego bakcyla.
-Pan Krzysztof uświadomił nam jak jesteśmy bezradnymi istotami – mówią uczniowie. – Pozostawieni np. w głębi lasu, zdani tylko na siebie i naturę, nawet dorośli nie umieliby przetrwać i zadbać o pożywienie czy nocleg. Tymczasem wszystko jest w zasięgu ręki, trzeba tylko znać pewne tajniki. Kilka z nich poznaliśmy, obejrzeliśmy także sprzęt, który towarzyszy panu Krzysztofowi podczas jego wypraw w najodleglejsze zakątki naszego kraju i Europy. To taki nasz polski Mcgaywer, który radzi sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Takich ciekawostek było więcej. O nich także wyczytać można w licznych publikacjach autorstwa Krzysztofa Petki. Trudno się dziwić doświadczeniu skoro zaliczył 28 obozów harcerskich, ponad 300 wypraw, biwaków i rajdów. W terenie spędził łącznie 3 lata, o każdej porze roku.

      Wciąż pisze kolejne książki, podróżuje po Polsce zapraszany na spotkania autorskie, przygotowuje także scenariusz do filmu na podstawie jednej z książek.

Wszystkim, którym nie udało się uczestniczyć w spotkaniu polecamy książki Krzysztofa Petka dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
v17CPrDhaiDg2014-03-01SYPf9jVn7Wa6
lV5JKPQFy2014-01-20rBLBGCrVuJmg

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama