Świąteczna edukacja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚwiąteczna edukacja      Tradycje należy wpajać od najmłodszych lat. W domu przekazują je rodzice, poza nim ten obowiązek spada na wychowawców i nauczycieli. W chojnowskich placówkach oświatowych polskie obyczaje dzieci poznają nie tylko podczas teoretycznych zajęć, ale także chętnie angażują się w różnego rodzaju występy artystyczne, które najefektywniej edukują.

Nasza redakcja tuż przed świętami Bożego Narodzenia została zaproszona na wigilię do Przedszkola nr 1. Jasełka przygotowane przez dzieci obejrzały wszystkie przedszkolaki z tej placówki wspólnie z personelem. Opowieść o narodzinach Jezusa, przeplatana kolędami, w wykonaniu kilkulatków, wzruszała i bawiła jednocześnie.
Potem było tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Dużo zdrowia, wyczekiwanych prezentów i wszelkiej pomyślności życzyły sobie dzieci i dorośli.
Była też wieczerza wigilijna. Barszczyk i pierożki (ruskie, bo podobno dzieci nie przepadają za tymi z kapustą i grzybami), karp i słodycze były preludium do rodzinnych obchodów tych jednych z najbardziej ciepłych (mimo, że zimową porą) świąt.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
VjWYrOCbfVbh2014-01-19EE9yZSI9LHQy

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama