Pomogliśmy dzieciom - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPomogliśmy dzieciom
      Jedenaście tysięcy trzysta dziesięć złotych i dziewiętnaście groszy przekazali chojnowianie na rzecz tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podczas czternastego finału zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach. Część pieniędzy przeznaczona będzie na sprzęt, część na naukę udzielania pierwszej pomocy.


      W Chojnowie już o dziewiątej rano na ulicach pojawili się pierwsi wolontariusze, którzy przez cały dzień w niemałym mrozie potęgowanym przez wiatr, z zapałem zbierali fundusze na pomoc najmłodszym. W tym roku chętnych do spacerowania z puszkami było mniej niż w roku ubiegłym. Odbiło się to z pewnością na finansowych zbiorach, ale zdaniem organizatorów chojnowianie byli w tym roku hojniejsi i bardziej serdeczni.
Wolontariusze z sympatią wspominają mieszkańców, którzy wrzucali banknoty, kierowców, zatrzymujących się przy grupie kwestujących i naszych handlowców, którzy zapraszali wolontariuszy do sklepów częstując ciepłymi napojami i słodyczami.


      Temperatura na ulicach była minusowa, ale atmosfera ciepła i przyjazna. Jeszcze cieplej było w Miejskim Domu Kultury, gdzie na scenie prezentowała się chojnowska młodzież. Tańce, śpiew, kabarety, rockowe granie – dla każdego coś miłego. Tu też przeprowadzona była orkiestrowa aukcja, podczas której licytowano gadżety przekazane przez Owsiaka i przedmioty od rodzimych darczyńców. Zainteresowanych nie było wielu, ale emocji na licytacji nie brakowało.
Koszulka z koncertu Jean Michale Jarra, egzotyczna maska, oryginalne mapy, piłki, maskotki, plakat orkiestry z podpisami wszystkich wolontariuszy, oraz gadżety od Jurka Owsiaka to przedmioty, o których zdobycie walczono najgorliwiej.
Obok sali kinowej zlokalizowano sztab główny. Tu ponad 80 wolontariuszy zdawało puszki i pobierało nowe, a kilka osób odpowiedzialnych za liczenie, skrupulatnie sumowało środki płatnicze. Rekordowa puszka zawierała ponad 1300 zł.
Najmłodsza kwestująca miała 7 lat – najstarszy…nie ustalono.
W sztabie było gwarno i wesoło. Wolontariusze nabierając sił raczyli się ciepłymi napojami bądź śpiewali. Serwowano tu wspaniałą grochówkę, która w grodzie na Skorą była substytutem światełka do nieba. Zamiast widowiskowych sztucznych ogni – ciepła i smaczna polowa zupa. Czemu nie?!
      Organizacją chojnowskiej orkiestry, podobnie jak w latach ubiegłych zajęli się harcerze. Część rozrywkową zapewnił Miejski Dom Kultury w porozumieniu ze szkołami i naszymi zespołami muzycznymi. Byli też zaproszeni goście – Old School z Chocianowa i Efraim ze Złotoryi. Najwytrwalsi opuścili MDK o godz. 23.

      Organizatorzy serdecznie dziękują pracownikom Banku Spółdzielczego, funkcjonariuszom chojnowskiej policji, handlowcom, wolontariuszom, szkołom, zespołom muzycznym i mieszkańcom Chojnowa a także sponsorom: Apteka Pod Słońcem -A.Wiszniewska, Apteka Salix-A.Gruszka , Bar Popularny- W.Czapski,M. Bułat, Bank Spółdzielczy, Jan Książek, Urząd Gminy w Chojnowie, Jerzy Kucharski, PPHU Jan Kryszczuk, Urząd Miejski w Chojnowie, Sklep Zabawkowy -A. Mytkowski i Z. Równanek, Sklep Sportowy-Z. Rudziak,Tadeusz Bobyk, MDK, P.Wróbel oraz darczyńcy bezimienni.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
agzfqAP2J2014-03-01oa9wG0xipd
NddO6X76F7UE2014-01-195HBoz9Se

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama