Dzi – Wnu czyli Dziadkom – Wnuki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDzi – Wnu czyli Dziadkom – Wnuki
Mamę i tatę dawno wychowali,
za to w prezencie wnuki dostali


      Dzi – Wnu czyli Dziadkom – Wnuki, to impreza jaką Miejski Dom Kultury wspólnie z Przedszkolem nr 1 i Szkołą Podstawową nr 4 przygotował dla wszystkich seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Druga edycja tego spotkania, podobnie jak ubiegłoroczna, przywiodła do sali MDK wielu dziadków i babć, którzy ze łzami w oczach oglądali na scenie swoje recytujące, tańczące i śpiewające wnuki. Babcie ocierały ukradkiem łzy wzruszenia, dziadkowie natomiast z przejęciem filmowali i fotografowali.
Wnuczek przed mikrofonem, w świetle reflektorów, podrygujący w rytm muzyki, trzymający figlarnie ręce w kieszeni czy wnusia kręcąca bioderkami lub z zażenowaniem skubiąca sukienkę – to rozkoszne estradowe gwiazdy, które bez wątpienia są najwdzięczniejszymi artystami.
      Sympatyczne konkursy przeprowadzone w trakcie antraktów wyłoniły spośród widowni babcię, która może poszczycić się największą liczbą wnuków i prawnuków - Zofia Korba ma ich w sumie trzynaścioro - i dziadka –Bogusław Walaszek z dumą przyznał się do sześciu wnuków i dwóch wnuczek. Elżbieta Szymańska była tą, która od niedawna nosi miano babci – ma jednego wnuka. Helena Kazimierczuk okazała się babcią największej liczby wnuczek – ma ich sześć, a Teresa Semczuk największej liczby wnuków – pięciu. Wszyscy wyróżnieni nagrodzeni zostali wspaniałymi tortami i oczywiście gromkimi brawami uznania.


      Po występach dzieci, nieco wspomnień i powrót do lat młodości. Duet małżeński Dorota Ujdan-Jankiewicz (sopran) i Andrzej Jankiewicz (tenor) przeniósł publiczność
w świat sprzed lat. Koncert pt. „Usta milczą, dusza śpiewa czyli przeboje naszych dziadków", był kolejnym wspaniałym prezentem dla seniorów.

      A po tych scenicznych doznaniach, towarzyskie spotkanie w „emdekowskiej" kawiarence, gdzie czekał słodki poczęstunek i wystawa dziecięcych prac plastycznych – na portretach babć i dziadków (przy odrobinie zmrużonych oczach) mógł się rozpoznać każdy.


Niechaj Babcia i Dziadek tak nam długo żyją,
Póki komar i mucha morza nie wypiją.

Otworzy serce, kieszeń otworzy, podsunie czekoladę
Z Twoich sukcesów zawsze się cieszy – kto? No wiadomo dziadek.

Wszystko milsze jest, lepsze, ciekawsze,
kiedy w domu ma się na zawsze
taka dobrą, najukochańszą babcię.Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
CG1wc3T1Hdr2016-07-27iDVCuOZD0D

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama