„Maluchy lubią wiersze” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy„Maluchy lubią wiersze”
      „Maluchy lubią wiersze" - tytuł imprezy organizowanej od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 4 mówi sam za siebie. Maluchy naprawdę lubią recytować, popisywać się na scenie i zdobywać pierwsze w życiu laury.
      14 lutego w świetlicy SP 4 12 młodych wierszokletów z klas I-III wzięło udział w konkursie recytatorskim prezentując popularnych autorów poezji dziecięcej.
Twórcy regulaminów konkursów ograniczają jednak fantazję i temperament młodych artystów. Podczas recytacji zabrania się bowiem używania rekwizytów, nie można przebrać się za przedstawianą postać, gesty należy zredukować do minimum. Liczy się dykcja, tempo, intonacja, itp. To smutne, bo ci najmłodsi oczekują, że na scenie będą mogli wcielić się w bajkową postać, dać upust swojej artystycznej wizji, zagrać rolę, a nie tylko powiedzieć wiersz. Maluchy mają jednak tę przewagę nad starszymi recytatorami, że nawet bez barwnych dodatków są rozkoszne, a ich występ bawi i wzrusza jednocześnie. Jury oceniające recytatorów nie miało więc prostego zadania. Większość dzieci w podobny sposób interpretowała swoje utwory, poziom był bardzo wyrównany. Nikt jednak nie został pominięty – słodką czekoladą i dyplomem wyróżniono każdego.
      Organizatorka tegorocznej edycji konkursu – Anna Grabek zadbała nie tylko o sprawny przebieg imprezy, ale także o oprawę artystyczną. W przerwach był koncert wokalny i instrumentalny. Z wierszem „Pan Hilary" zaprezentował się także uczeń, który przed siedmioma laty wywalczył sobie tym utworem pierwsze miejsce właśnie w konkursie „Maluchy lubią wiersze", a potem, najwyższą lokatę, jako reprezentant szkoły na konkursie w Legnicy.

W tym roku w konkursie powiatowym SP 4 i Chojnów będzie reprezentować Justyna Lipińska.


Klasa I
I miejsce - Karolina Ziomek Ic
II miejsce - Aleksandra Najda Ia
III miejsce - Amelia Kamińska Ib

Klasa II
I miejsce - Pamela Śliwińska IIa
II miejsce - Jagoda Tobiasz IIb
III miejsce - Daria Pawłowska IId
wyróżnienie - Dawid Witkowski IIc

Klasa III
I miejsce - Justyna Lipińska IIIc
II miejsce - Małgorzata Haniecka IIIb
III miejsce - Katarzyna Sobczak IIIa
Wyróżnienie - Samanta Saj IIId
wyróżneinie - Rafał Cieślik IIIs

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
awmFOdmrf2014-02-12WdCBhLiib
fr8AoFLS2013-09-135WJGENp7Zd

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama