Pożegnaliśmy Doktora - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPożegnaliśmy Doktora      W nocy z 20 na 21 lutego, przeżywszy 81 lat, zmarł doktor Andrzej Pawłowski.
Chojnowianie pożegnali się z Nim 24 lutego, podczas mszy świętej, później tłumnie odprowadzili do karawanu, którym doktor odjechał w swoje rodzinne strony – do Wrocławia.
Tego dnia w ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, znajomi, przyjaciele, byli pacjenci i wszyscy, których los zetknął z życzliwym doktorem.
Mieszkańcom Chojnowa zawsze będzie się kojarzył z profesjonalizmem, szczerym sercem i łagodnym, ciepłym usposobieniem.

      Doktor Pawłowski do naszego miasta przyjechał, kiedy tylko uruchomiono szpital rejonowy. Był ordynatorem oddziału chirurgicznego, pierwszym, wieloletnim dyrektorem szpitala.
      Ceniliśmy doktora nie tylko za jego pracę zawodową, ale także za bardzo bogatą działalność społeczną. Ogromną przyjemność sprawiały mu spotkania z młodymi ludźmi. Był aktywnym działaczem sportowym, zaangażowanym w działalność klubu „Chojnowianka" nie tylko z racji swojego zawodu, ale głównie dlatego, że był wiernym kibicem piłkarskim. Praca społeczna na rzecz lokalnego i zawodowego środowiska była dopełnieniem Jego życiowej pasji – pomocy, wspierania, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski, awans do rangi majora, Zasłużony Lekarz czy wreszcie niedawno nadany tytuł Zasłużony dla Miasta Chojnowa, to symboliczne dowody uznania, które potwierdzają, że aktywna działalność doktora Pawłowskiego dotykała różnych dziedzin życia.

Pożegnaliśmy człowieka, o którym pamięć wśród mieszkańców Chojnowa z pewnością będzie długo żywa. Wielu brakować będzie Jego słów otuchy, porad i drobnych gestów, tak pomocnych w codziennym życiu.
Składając hołd pamięci naszego doktora, łączymy się w żalu z rodziną zmarłego.Nie umiera ten, kto w pamięci żywych pozostaje
Wyrazy głębokiego współczucia pogrążonej w żałobie rodzinie

śp. dr Andrzeja Pawłowskiego
składa

Burmistrz Miasta Chojnowa Przewodniczący Rady Miejskiej Chojnowa
Jan Serkies Tadeusz Bobyk
      Rodzinie zmarłego dr mjr Andrzeja Pawłowskiego wyrazy współczucia składa Zarząd Koła Miejskiego i Gminnego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ZEGNAJ DOKTORZE2006-04-01Tadeusz Dryja nski

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama