"Jak za dawnych lat" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Jak za dawnych lat"      Miasto Jarocin na pewno nieelektryzowałoby swą nazwą, gdyby nie festiwal rockowy, który miał miejsce przez ładnych parę lat w ubiegłym wieku.
Impreza dokończyła żywota w 1994r. Później krążyły pogłoski o reaktywacji.
Odbywały się mniejsze lub więsze imprezy, jednak pełna i odważna próba miała miejsce w ubiegłym roku pod nazwą "Jarocin PRL Festiwal".
      Jak się powiedziało „a", to trzeba powiedzieć „b". W tym roku w Jarocinie może być jak za dawnych lat. Dla podgrzania całej atmosfery Legnickie Centrum Kultury w kwietniu organizuje imprezę poświęconą temu kultowemu festiwalowi pod nazwą "Jarocin w Legnicy".
W całej historii Jarocina nie brakuje dolnośląskich akcentów. I one właśnie zagrają w kwietniu w Legnicy! Sensacyjnie się to wszystko zapowiada.
      Zielone Żabki-laureat z 1988r., Maria Nefeli- laureat z 1990r. - na tę specjalną okazję powraca z oryginalnym składem i repertuarem. Właśnie w "maryśce" na perkusji grał chojnowianin, znany fotograf - Rafał Wyciszkiewicz. Zagra także Gaga- laureat z 1992r.
Czy pojawią się także gwiazdy? Wszystko zależy od sponsorów.
Planowany jest błysk TSA, Moskwy i Bakszysza.
      Oprócz części muzycznej będą też pokazy filmów o festiwalu oraz wystawa "Jarocin w obiektywie bezpieki" zmontowana przez Instytut Pamięci Narodowej.
Już teraz widać i słychać, że legnicka impreza interesuje nie tylko 30-40 latków w Chojnowie. Młodsze pokolenia - owszem też...


Piotr Misikiewicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
IdJco6aJM2016-07-274lWsOnAWUe
Maria Nefeli2006-04-02zefir

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama