Malowane bezpieczeństwo - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMalowane bezpieczeństwo
Ponad 40 prac uczniów szkół podstawowych oceniło „mundurowe" jury, które wyniki obrad ogłosiło 12 marca w chojnowskim komisariacie.
Kilka miesięcy temu Komisariat Policji w Chojnowie zaproponował uczniom klas pierwszych udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Moja bezpieczna droga do szkoły". Technika prac była dowolna, co widać było na wyeksponowanych w świetlicy komisariatu nagrodzonych pracach. Dowolna była także interpretacja tematu. Gros dzieci za bezpieczeństwo na drodze uważa przejścia dla pieszych, inne preferują obecność dorosłego, jeszcze inne kojarzą swoją drogę do szkoły z funkcjonariuszem policji. Jak by nie było wszyscy uczestnicy wykazali się wystarczającą wiedzą w temacie, a dodatkowo także zdolnościami plastycznymi.
Jury spośród 43 rysunków wybrało 15 najlepszych prac, ale zanim ogłoszono listę zwycięzców, szkoły zaprezentowały krótki występ artystyczny na temat ruchu drogowego.
Każda z sześciu uczestniczących w konkursie szkół, miała swoich laureatów, których obdarowano atrakcyjnymi nagrodami, pozostali otrzymali nagrody pocieszenia.
Reprezentanci SP nr 3 w Chojnowie, SP Rokitki, SP Krzywa, SP Goliszów, SP Niedźwiedzice i SP Stary Łom wzięli także udział w krótkiej pogadance o zachowaniu bezpieczeństwa nie tylko na drodze.
Potem był słodki poczęstunek, gratulacje i ogólna integracja pierwszoklasistów.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama