Wokalna rywalizacja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWokalna rywalizacja
„Rozśpiewane nutki", to Regionalny Przegląd Piosenki, organizowany przez Miejski Dom Kultury już po raz czwarty.
Z każdym rokiem przybywa wokalistów, rośnie też poziom prezentowanych wystąpień. Tegoroczny konkurs w przedbiegach miał nieco inną formułę niż dotychczasowe, gdzie przyjmowano zgłoszenia bez ograniczeń. W tym roku organizatorzy zmuszeni byli do przeprowadzenia wstępnych eliminacji poprzez wysłuchanie nadesłanych nagrań demo. Ilość zgłoszeń i zróżnicowany poziom artystyczny wymagają już niestety selekcji. Nie ma też mowy o przypadkowym składzie jury. Tak jak na scenie słuchamy już niemal profesjonalistów, tak i oceniający są zawodowcami. Dyrekcja MDK zaprasza do jury instruktorów śpiewu, studentów akademii muzycznej i zawodowych muzyków.
Pod ocenę poddanych było kilkudziesięciu wykonawców z Legnicy, Lubina, Przemkowa, Proboszczowa, Kotli, Złotoryi i Chojnowa, którzy prezentowali się w dwóch piosenkach. Widzowie oglądali i słuchali na scenie solistów młodszych (szkoły podstawowe) i starszych (gimnazja) oraz zespoły muzyczne i chór (podobnie jak w roku ubiegłym w tej kategorii zgłoszono tylko jeden chór – ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie).
Wyłonienie najlepszych (pomijając tę ostatnią kategorię) nie było proste. Poziom według jury był wysoki, ale niektórzy wokaliści, a może raczej ich opiekunowie, podeszli zbyt ambitnie do konkursu i wybrali za trudny repertuar. Sędziowie oceniają nie tylko barwę głosu, dykcję, ogólny wyraz artystyczny, ale także dobór piosenki. Opierając się na takich kryteriach, w grupie młodszej, najwyżej oceniono występ Damiana Turijewa z Przemkowa, w grupie starszej Patrycji Delikt z Kotli.
Nagroda dla najlepszego zespołu powędrowała do Proboszczowa, główną wygraną otrzymał także chojnowski chór.

- „Rozśpiewane nutki" rozpoczynają sezon przeglądów – mówi jedna z uczestniczek. – Od tego momentu, do samych wakacji, jeśli tylko ma się ochotę i pewne rozeznanie, można brać udział w wielu konkursach wokalnych. Chojnów jest jednym z tych ośrodków, gdzie panuje fajna atmosfera i czujemy się tu swobodnie.

Tego dnia na scenie swój debiut artystyczny miał kolejny chojnowski zespół taneczny działający przy Miejskim Domu Kultury. „Mały Karambol", to grupa skupiająca początkujących tancerzy w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy zasilać będą znany w Chojnowie i poza jego granicami zespół „Karambol".

Atrakcji więc nie brakowało. Były emocje, trema, radość zwycięstwa i żal po przegranej. To jednak już historia. Za rok kolejna edycja Regionalnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, do której wokaliści przygotowywać zaczną się już wkrótce.Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Złe zdięcie2006-05-26Chojnowianin

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama