Poważny inwestor - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPoważny inwestor      Są duże szanse, że jeszcze w grudniu tego roku w Chojnowie ruszy jeden z większych zakładów pracy. Terenami oferowanymi przez chojnowski samorząd zainteresowała się polsko-niemiecka firma Impel Perfekta, która chce w naszym mieście uruchomić pralnię przemysłową.
      Wrocławskie przedsiębiorstwo wybrało Chojnów spośród czterech innych miast. Naszym atutem okazała się infrastruktura terenu, a także nowoczesna oczyszczalnia ścieków, która dotychczas nie była w pełni wykorzystywana.
      Oferta złożona przez Impel Perfekta uruchomiła procedury utworzenia na miejskich terenach przemysłowych podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Firma chce zainwestować 15 mln zł – mówi burmistrz Jan Serkies. – To dla miasta ogromna szansa, tym bardziej, że docelowo zatrudnienie znalazłoby tu około stu osób.
Zanim jednak dojdzie do podpisania umowy samorząd też musi zainwestować i to nie mało.
- Utworzenie podstrefy pociąga za sobą dość znaczne koszty – wyjaśnia burmistrz. – 950 tys. zł, to opłata dla Legnickiej Specjalnej Strefy za włączenie wymienionych terenów do strefy. Dodatkowo, potrzebne będą środki na infrastrukturę tych terenów.
W chwili obecnej przygotowane są już wstępne umowy ze strefą i inwestorem. Dokumenty w szczegółach określają wymogi i zobowiązania każdej ze stron.


Impel Perfekta, jak wynika z wstępnych rozmów, chce już w grudniu uruchomić usługi. W pierwszej fazie planują zatrudnić 50 osób. Firma zajmować się będzie praniem pościeli i odzieży pracowniczej dla szpitali, firm z branży hotelarskiej i przemysłu.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
fajnie2006-05-22maniek

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama