Czwarte posiedzenie MRM - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCzwarte posiedzenie MRM      11 kwietnia odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Pierwszym punktem obrad było uzupełnienie dwóch, kolejnych z listy, kandydatek do rady z Powiatowego Zespołu Szkół. Po złożeniu uroczystej przysięgi stały się one prawowitymi radnymi.
W dalszej części posiedzenia zostało odczytane sprawozdanie projektu, jakiego podjęła się młodzież. Prezentacja obejmowała dotychczasowe działania oraz plany realizacji koncertu charytatywnego.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 przedstawili ogólny zarys działań, dotyczących akcji „Starsi czytają młodszym."
W obradach uczestniczyło kilkoro dorosłych, którzy z uwagą przysłuchiwali się prezentowanemu przez młodzież planowi działania. Wśród nich był przewodniczący Rady Miejskiej Chojnowa Tadeusz Bobyk, radny Mariusz Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Mariusz Szklarz i komendant Komisariatu Policji w Chojnowie Adam Grabas.
- Bardzo zależy nam na wsparciu dorosłych, którzy na co dzień zajmują się sprawami społecznymi – wyjaśnia przewodnicząca MRM Justyna Serkies. – Zapraszamy wiele osób na nasze sesje i spotkania robocze, licząc na pomoc i kompetencje starszych kolegów. My dopiero uczymy się demokracji, współdziałania i działalności na rzecz społeczności. Mamy dużo zapału i chcielibyśmy efektywnie wprowadzać w życie nasze pomysły korzystając przy tym z doświadczeń innych.
Najbliższy projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej, to koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie działalności świetlicy socjoterapeutycznej.


Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
b9RXJyKZ2016-07-27d4VgatMJpSVZ

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama