Nasi partnerzy z Francji cz.1 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNasi partnerzy z Francji cz.1      29 kwietnia, na Placu Zamkowym władze miasta, przywitały gości z Francji, którzy przyjechali do Chojnowa z rewizytą. Półtora roku temu do francuskiego Commentry wyjechali nasi piłkarze – juniorzy, którzy z rówieśnikami i ich rodzinami spędzili kilka dni zwiedzając okolice, poznając Commentry i ich mieszkańców, rozgrywając sportowe turnieje piłki nożnej. Teraz Chojnów gościł piłkarzy francuskich, którzy przyjechali w asyście przedstawicieli władz Commentry i grupy mieszkańców zainteresowanych poznaniem grodu nad Skorą i jego obywateli. Obecność oficjeli związana była z uroczystym podpisaniem umowy partnerskiej pomiędzy Chojnowem a Commentry. W ubiegłym roku taki dokument nasza delegacja podpisała we Francji.

Pierwszy dzień wizyty rozpoczął się wycieczką do Legnicy i Grodźca. Ruiny zamku i zabytki Legnicy były pierwszą z zaplanowanych na pobyt gości atrakcją. Po południu Francuzi uczestniczyli w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską. Goście obejrzeli niemal cały dorobek artystyczny chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Były tańce, śpiew, muzyka dawna, rytmy samby i rock'end'rolla i występy kapel rockowych.
- Wasza młodzież jest bardzo uzdolniona – powiedział mer Commentry Jean Lui Gaby – Widać, że z pasją oddają się temu co lubią, a tak zaangażowaną młodzież przyjemnie się ogląda.

W poniedziałek rozpoczął się dwudniowy I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, w którym o palmę zwycięstwa rywalizowały cztery zespoły – „Chojnowianka", „Czarni" Rokitki, "Burza - Bobik" Gołaczów i zespół z Commentry. W otwarciu uczestniczył m.in. prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Koziński - inicjator pierwszego spotkania piłkarskich drużyn we Francji i współpracy miast. Prezes, życząc wszystkim powodzenia i wysokich wyników, wręczył zawodnikom z „Chojnowianki" 2 komplety strojów sportowych, a pozostałym drużynom piłki i torby piłkarskie.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym i jako pierwsi na murawie spotkali się Francuzi z teamem Gołaczowa. Goście okazali się lepsi pokonując rywali 3:0.
Rywalizacja przez dwa dni była zacięta. Wszystkie drużyny za punkt honoru postawiły sobie zdobycie najwyższej pozycji, nie zapominając przy tym o grze fair-play.
We wtorek, tuż po meczu pomiędzy Commentry a Chojnowianką, który zakończył się rezultatem 1:1, odbyło się uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie nagród i podsumowanie sportowej rywalizacji.

Obok licznie zgromadzonej publiczności
w uroczystym zakończeniu rozgrywek wziął udział także
Oto wyniki poszczególnych meczów:
1. Commentry - "Burza-Bobik" Gołaczów - 3:0
2. "Czarni" Rokitki - KS"Chojnowianka" - 3:1
3. Commentry - "Czarni" Rokitki 4:1
4. "Burza-Bobik" Gołaczów - KS"Chojnowianka 1:2
5."Czarni" Rokitki - "Burza-Bobik" Gołaczów 2:1
6. Commentry - KS"Chojnowianka" 1:1
Końcowe wyniki I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnów przedstawiają się następująco:
1. Commentry (Francja) 7pkt 8:4
2."Czarni" Rokitki 6pkt 6:6
3.KS"Chojnowianka" 4pkt 4:5
4. "Burza-Bobik" Gołaczów 0pkt 2:7

Zwycięski zespół zdobył okazały puchar, dyplom i piłkę. Pozostałe drużyny otrzymały również puchary, dyplomy i piłki, które zostały wręczone przez mera Commentry i burmistrza Chojnowa.
Wyróżniono również zawodników indywidualnie - za najlepszego zawodnika uznano piłkarza Commentry Thomas Chardone, najlepszym bramkarzem został Sławomir Czuczak z klubu "Burza-Bobik" Gołaczów, a tytuł najlepszego strzelaca przyznano
piłkarzowi Commentry Cyrilowi Tauveron.
Prezes klubu sportowego z Gołaczowa ufundował nagrodę rzeczową (imitacja samochodu ciężarowego wykonana w całości z czekolady) dla najmłodszego zawodnika Turnieju. Został nim Tomasz Lipiński z "Burza-Bobik" Gołaczów.
Na zakończenie Turnieju KS"Chojnowianka" zorganizował wspólną kolację. Zarząd KS"Chojnowianka" serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu turnieju.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama