Młodzi zadziałali - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMłodzi zadziałali      Charytatywny koncert, jaki odbył się 30 kwietnia w domu kultury, to jedno z pierwszych tak dużych przedsięwzięć Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi radni podjęli się trudnego zadania. W koncercie wystąpiło kilkanaście zespołów reprezentujących chojnowskie szkoły oraz zespoły muzyczne działające przy MDK. Ogarnąć całość nie było więc prosto, obserwatorzy jednak ocenili pozytywnie organizację i przygotowanie koncertu.
Licznie przybyła tego dnia publiczność obejrzała zespoły taneczne i wokalne ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2. Zaprezentowała się także formacja taneczna Karambol z Miejskiego Domu Kultury oraz debiutująca na scenie grupa teatralna z tego samego ośrodka.
Koncert zakończyły występy kapel Deep i Polish Fiction grających blues-rocka i punc-rokca. Było więc różnorodnie – każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.
W MDK-owskiej kawiarence za niewielką kwotę można było nabyć smaczne domowe wypieki lub kupić prace plastyczne dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej i uczennicy Gimnazjum nr 2 Natalii Hołowiak.
- Dochód z koncertu przeznaczyliśmy na pomoc świetlicy socjoterapeutycznej - mówi Katarzyna Sienkiewicz z MRM. – Wybór placówki był spontaniczny, wiemy, że dzieci ze świetlicy mają wiele ciekawych zajęć, a nie zawsze są pieniążki na pomoce wszelkiego rodzaju. - Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wspomogli nas angażując się w organizację oraz tym, którzy zasilili konto koncertu.


- Bilety na koncert rozprowadzaliśmy w chojnowskich szkołach - dodaje Kacper Cichocki członek MRM. – W dniu koncertu wiedzieliśmy, że na sali będzie komplet widzów, później okazało się, że wielu zainteresowanych stało wokół sceny. To budujące – dla tych, którzy oczekują na pomoc i dla nas jako organizatorów.

Bilety wykupione przez publiczność brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wśród nich były oryginalne szaliki drużyn piłkarskich, proporczyki, odtwarzacz MP3 i koszulka Zagłębia Lubin.
- Dotychczas zebraliśmy około 800 zł. Na internetowej aukcji wystawione są jeszcze piłki z podpisami piłkarzy Zagłębią Lubin i ich drużynowe plakaty. Sprzedaż tych gadżetów dodatkowo zasili finansową pulę. Mamy nadzieję, że zebrana kwota pomoże naszym młodszym kolegom. Zapewniamy jednocześnie, że to nie koniec naszych społecznych działań. Pierwszy koncert był dla nas szkołą współdziałania i organizacji masowej imprezy. Wiele się nauczyliśmy i z pewnością wykorzystamy tą wiedzę przy kolejnych imprezach.

MRM Chojnowa dziękuje za pomoc w organizacji koncertu burmistrzowi Janowi Serkiesowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Bobykowi, dyrektorom szkół – Gimnazjum nr 2 – Miłosławowi Gębali, SP 4 - Andrzejowi Przybyszowi, SP3 - Mariuszowi Szklarzowi, dyrektorowi MDK Stanisławowi Horodeckiemu oraz komendantowi KP Chojnów Adamowi Grabasowi, a także wszystkim, którzy w różnej formie włączyli się w organizację koncertu.

Emilia Grzeskowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
3m7ETOApn2K02013-09-11OPyizfReC

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama