Wielkie taneczne show - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWielkie taneczne show      Ponad 900 roztańczonych nóg należących do młodych ludzi kochających taniec trzęsło chojnowską sceną podczas VII Regionalnego Przeglądu Tańca „Stonoga" 2006.

      Chojnowska „Stonoga" od dawna jest stunogą tylko z nazwy. Przegląd organizowany przez Miejski Dom Kultury rozrasta się z każdym rokiem zyskując popularność wśród tancerzy nawet z odległych zakątków województwa.
W tym roku na scenie zaprezentowało się około 20 zespołów prezentując różne formy taneczne. Klasyfikacja punktowa dotyczyła formacji disco kategorii 6-11 lat i disco 12-16 lat. Dodatkowo można było wystąpić w kategorii „inna zespołowa forma tańca współczesnego". Ta ostatnia była wyjątkowo widowiskowa. Prezentowały się tu zespoły z barwnymi układami choreograficznymi innymi niż disco. Były więc muzyczne inscenizacje, hip-hop, współczesny folk i inne, których nie da się dokładnie sklasyfikować. Ta kategoria sprawiła wiele radości publiczności, była natomiast nie lada kłopotem dla jury. Sędziowie, w składzie Jerzy Stażyński – choreograf Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera", Krzysztof Kobylak – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica" oraz Joana Kiraga prowadząca złotoryjski zespół tańca nowoczesnego „Łau", obradując sami przyznali, że musieli analizować najdrobniejsze szczegóły układów i wykonania, żeby podjąć sprawiedliwą decyzję. Ogólnie występy sędziowie ocenili wysoko, zaznaczając jednak, że poziom był zróżnicowany. Trudno jednak konkurować szkolnym zespołom, w których tancerze to miłośnicy tej dyscypliny, nie koniecznie z predyspozycjami, z grupami wyselekcjonowanych tancerzy, prowadzonych przez profesjonalistów.
Takim rywalem dla niemal wszystkich grup byli tancerze ze „Złotych dzieci" – zespołu, który daje występy nie tylko w całym kraju, ale i za granicą. Z przyjemnością więc oglądało się ich pokazy przypominające taneczne show, a i nauczyć się można było przy okazji wiele.

Werdykt jury dowiódł jednakże, że chojnowskie zespoły niewiele odbiegają od zawodowców. Kilka medalowych pozycji zajął Karambol i Brooklyn. Na uwagę zasługuje wysoka pozycja formacji „Mały Brooklyn" i „Mały Karambol", skupiających najmłodszych wykonawców, debiutujących w tym konkursie. Nie powiodło się tym razem chojnowskiemu Reeplay'owi, Rytmowi i Trójeczce. Nie ma jednak powodu do zmartwienia, przed nimi co najmniej kilka innych turniejów, z których z pewnością przywiozą puchary.


disco 6-11
I miejsce – „nie przyznano
II miejsce – „Mały Brooklyn" – Chojnów
III miejsce – „Mały Karambol" – Chojnów

Disco 12-16 lat
I miejsce - Złote dzieci" – SDK Kopernik Legnica
II miejsce – „Brooklyn" – Chojnów
III miejsce – „Karambol" – Chojnów

Inna zespołowa forma tańca współczesnego
I miejsce - Złote dzieci" – SDK Kopernik Legnica
II miejsce „Karambol" – Chojnów
III miejsce – ex equo „Luz" – Lubin i „Rewers" – Bytom Odrzański
Wyróżnienie - Złote dzieci" – SDK Kopernik Legnica
Emilia Grzeskowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Yhym!2007-03-28K ;)
złote dzieci2007-02-24nieznajoma

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama