Pasowanie z Krasnalami - XIII edycja Pasowania na Czytelnika - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPasowanie z Krasnalami - XIII edycja Pasowania na Czytelnika
My jesteśmy krasnoludki,
hopsa sa, hopsa sa!
Pod grzybkami nasze budki,
hopsa sa, hopsa sa!


      Wszystko zaczęło się od pewnego Maciusia z Id, który czytając wieczorem książkę z bajkami, nie zamknął jej i… zasnął. Skorzystały z tego dwa krasnale – Zapominalski i Nieśmiałek. Nad ranem wyszły z książki i pobiegły na uroczystość „Pasowania na Czytelnika", która właśnie w tym dniu, czyli 7 czerwca, odbywała się w Miejskim Domu Kultury. Bardzo chciały spotkać się z przedszkolakami i wiedziały, że drugi raz taka okazja może się nie powtórzyć. Było super! Przyjaciele krasnali, dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 (przygotowane pod kierunkiem Bożeny Szarek i Marii Lepki), rozpoczęły uroczystość przedstawieniem, w trakcie którego przeniosły wszystkich do czarodziejskiej Krainy Bajek na spotkanie z książkowymi bohaterami.

Po ich występie na scenie pojawili się Zapominalski i Nieśmiałek. Krasnale robiły wszystko, co w ich mocy, by rozbawić dzieci z chojnowskich przedszkoli: śpiewały, tańczyły, zadawały pytania i zagadki dotyczące książek i biblioteki, a na końcu pomagały paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Były też i małe przygody, bo Zapominalski oczywiście trochę zapomniał tekstu piosenki o krasnalach, ale dzieci, na szczęście, pamiętały słowa piosenki „Książeczki, bajeczki" i zaśpiewały ją krasnalom. Zresztą przedszkolaki nie tylko pięknie śpiewały. Każde z trzech chojnowskich przedszkoli przygotowało krótki występ artystyczny i okazało się, że dzieci potrafią również pięknie tańczyć!
      Bardzo miło było krasnalom wśród dzieci, ale jak każde, tak i to spotkanie, musiało się zakończyć. Smutno się rozstawać, więc Nieśmiałek poprosił wszystkie dzieci, by przychodziły do biblioteki i spróbowały w książkach odnaleźć nie tylko krasnoludki, ale i innych ulubionych bohaterów.
Miejmy nadzieję, że dzieci o tej prośbie nie zapomną, bo książeczki uwielbiają być czytane i żyją dopiero wtedy, gdy ich kartki przewracają rączki młodych czytelników.

Do zobaczenia w książkach!


Krasnal Nieśmiałek i Krasnal Zapominalski
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama