Sprawozdanie z pracy Zarządu Miasta cz.4 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySprawozdanie z pracy Zarządu Miasta cz.4Służba zdrowia, opieka społeczna, kultura.
Po zlikwidowanym Szpitalu Rejonowym powstała luka w świadczeniu usług medycznych, którą wypełniła Przychodnia Rejonowa w Chojnowie.
W 2000 roku Rada Miejska podjęła Uchwałę o zmianach w statucie Przychodni Rejonowej, które umożliwiły uruchomienie gabinetów specjalistycznych.
W 2001 roku została uruchomiona pracownia RTG w byłym szpitalu. Pomieszczenia zostały wyremontowane przez Przychodnię Rejonową w Chojnowie przy współudziale sponsorów i Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
W 2001 roku uruchomione zostało Laboratorium w strukturach Przychodni Rejonowej.
Natomiast w 2002 roku przy Przychodni Rejonowej w Chojnowie została uruchomiona Rehabilitacja. Wyposażenie zostało zakupione ze środków PFRON.
W 2002 roku w budynku Przychodni budowana jest winda ze środków Urzędu Miejskiego oraz PFRON, jako pierwszy etap "Programu samorządowego" w likwidowaniu barier architektonicznych na terenie naszego miasta.
W 2001 roku została zlikwidowana opieka stomatologiczna w szkołach. Urząd nie wyraził zgody na sprzedaż sprzętu stomatologicznego, w który są wyposażone gabinety w szkołach.
Nie udało się uruchomić łóżek ostrych w budynku świetlicy przy ul. Drzymały 4.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
      W dniu 27 grudnia 1999 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie otrzymał nową siedzibę przy ul. Kolejowej 9. Obiekty zostały przekazane po byłym OBM . Na parterze budynku po adaptacji miał powstać Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi zabezpieczając kompleks pomocy i usług opiekuńczych. Pomimo usilnych starań nie udało się tego zrobić, powstał jedynie projekt adaptacyjny w/w pomieszczeń.
MOPS przy współudziale Urzędu Miejskiego organizuje corocznie wypoczynek dla dzieci
i młodzieży z rodzin patologicznych i ubogich.

W kulturze
      W 2001 roku zostało częściowo wyremontowane centralne ogrzewanie w Miejskim Domu Kultury. W placówkach kultury wysokość budżetu jest niezmienna od wielu lat. Ośrodki kultury utrzymuje samorząd. Praktycznie nie ma subwencji, tak jak w przypadku oświaty.


Powyższy tekst stanowi wybiórcze fragmenty z obszernego sprawozdania przewodniczącego Zarządu Miasta Andrzeja Dwojaka. Osoby zainteresowane, moga zapoznać się z całym materiałem w Biurze Obsługi Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Chojnowie.


Rada Miejska w Chojnowie
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
543udVkY2015-11-21uoGqz57sQK
ubóstwo2007-07-24czytelnik

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama