Po telefonicznym dyżurze - odpowiedzi burmistrza - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPo telefonicznym dyżurze - odpowiedzi burmistrzaW minionym tygodniu, najwięcej rozmów telefonicznych dotyczyło sprawy przydzielania mieszkań w budynku socjalnym przy ul. Złotoryjskiej. Rozmówcy burmistrza pytali głównie o to czy prawdą jest, że urząd ma już listę lokatorów mieszkań socjalnych?

- Według podpisanej w ubiegłym roku umowy, budynek socjalny ma być oddany przez wykonawcę 31 listopada bieżącego roku. Z pewnością właśnie zbliżający się okres zakończenia prac wywołuje wśród mieszkańców tak wiele emocji.
Zgodnie z ustawą budynek socjalny może być zasiedlany wyłącznie na czas określony (na 12 miesięcy) z możliwością przedłużenia. Przepisy określają także, komu lokal socjalny należy przydzielić. Decyzja o wpisaniu na listę nie jest więc prosta i nie może być pochopna. Wymaga analizy sytuacji każdego z kandydatów i spełnienia określonych warunków. Nie prawdą jest, że mieszkania w budynku przy ul. Złotoryjskiej są już rozdysponowane – nastąpi to po zakończeniu budowy.
Nie dziwi fakt, że chętnych na te lokale jest wielu. Budynek socjalny, którego budowę rozpoczęliśmy wiosną ubiegłego roku jest nowoczesny, estetyczny i nowy. Efektownie prezentuje się nie tylko sam budynek, ale i otoczenie wokół niego. Dzięki wysokiej ocenie inwestycji w rankingu gmin, udało nam się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 630 tys. zł. Ze swojego budżetu miasto wyłożyło dotąd 1.200.000 tys. zł.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
zamieszczenie zasad przydziału miszkań do publicznego wgląfu2006-09-18ela
Podoba mi się ten pomysł....2006-09-10Chojnowianin
mieszkania socjalne2006-09-09sebo
pomysł2006-09-09alfaglow

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama