Na LX sesji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa LX sesji      30 sierpnia, po urlopowej przerwie radni Chojnowa spotkali się na sześćdziesiątym posiedzeniu Rady Miejskiej. Sesję rozpoczęto złożeniem gratulacji i życzeń owocnej pracy na ręce wybranej w czerwcu, nowej prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chojnowie Ewy Więcek.
Jednym z wiodących tematów tej sesji była informacja o działalności Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gmin (Miast) Partnerskich.
Stowarzyszenie, które zalegalizowane zostało we wrześniu 2005 r., powstało z inicjatywy kilkunastoosobowej grupy mieszkańców Chojnowa.
Celem stowarzyszenia jest rozwijanie współpracy między mieszkańcami miast partnerskich Chojnowa, propagowanie tolerancji i porozumienia między narodami, integracja europejska i motywowanie do nauki języków obcych.
W czerwcu tego roku członkowie stowarzyszenia zostali zaproszeni na miejskie święto do niemieckiego Egelsbach. Była to pierwsza wizyta chojnowian w partnerskim mieście. Nasza delegacja uczestniczyła wówczas w miejskim święcie, które było jednocześnie niecodzienną okazją do poznania mieszkańców Egelsbach, wzięcia udziału w ich dorocznej uroczystości i nawiązania znajomości. Efektem tej wizyty jest rewizyta, której członkowie stowarzyszenia oczekują już 7 września (więcej na temat przyjazdu przyjaciół z Niemiec na str. 2).
W stowarzyszeniu działa obecnie 29 osób, które spotykają się raz w miesiącu w swojej siedzibie w Miejskim Domu Kultury. Ich działania wspierane są przez władze samorządowe i lokalnych przedsiębiorców.
Poza budowaniem mostów między mieszkańcami miast partnerskich stowarzyszenie angażuje się również w działalność charytatywną na rzecz ludzi chorych, niepełnosprawnych i innych.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama