Aby do lata - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyAby do lata
      16 września, na placu przy Miejskim Domu Kultury chojnowianie pożegnali wakacje i lato. Chociaż „szkoda lata", to pożegnanie było radosne i w rytmach wszelakich.
Mieszkańców bawił chojnowski kwartet Deep – żeńska grupa, która od lat próbuje swoich sił w branży muzycznej, tym razem był to jednak debiut, dziewczyny po raz pierwszy zaprezentowały własne kompozycje w rockowych klimatach.
Na scenie pojawił się także dawno nieoglądany Grzegorz Dowgiałło stypendysta fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier". Utalentowany muzyk zaprezentował kilka utworów covery we własnej interpretacji. Kolejny rodzimy team, to zespół Polish Fiction. W ich utworach słychać elementy punka, grają też rockowe ballady.
Gośćmi pożegnalnego festynu była grupa ze Świebodzina pod tajemniczą nazwą A.S.O. Urodziwa wokalistka i znający rzemiosło muzycy rozkołysali publikę rock'n'rollowymi rytmami.
      Tuż po nich na scenie pojawił się egzotyczny JamboAfrica. Sympatyczni czarnoskórzy wykonawcy wywodzą się z Afryki, choć kilkoro z nich ma już polskie akcenty w życiorysie. Połączyła ich Łódź, w której wszyscy studiują, a wykonywane przez nich rytmy słonecznej muzyki lat 80-90, zostały doskonale przyjęte przez publiczność w każdym wieku.

      W międzyczasie, na przygotowanym przez organizatora mini-boisku Bartosz Pachucki z Chocianowa wspólnie z kolegą dali pokaz grania footbag,'iem czyli popularną „zośką". Bartek jest wicemistrzem Polski w tej dziedzinie, pokaz był więc profesjonalny i imponujący. MDK przygotował kilka zośkowych woreczków dla śmiałków pragnących zmierzyć się z mistrzem, ale, co tu kryć, „zośka", to nie jest to, co chojnowianie potrafią najlepiej.
      Potrafią natomiast się bawić, przykro tylko, że na kolejny plenerowy festyn przyjdzie nam czekać kilka miesięcy.

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
FRr2qtxsOwnx2014-03-05k6tlj1iQ
VfXkKYJJc2013-09-12s0rEDtjFgd
lato2006-10-03mzq-zqp
Wielka lipa!!!!!2006-10-03Pawka z osiedla

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama