Francuzi w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFrancuzi w ChojnowieSpotkanie młodzieży polskiej i francuskiej w ramach programu międzynarodowej wymiany uczniów.

      21 i 22 września 2006 roku wybrani uczniowie klas IIc LO, IIa LO oraz II THK towarzyszyli gościom z Francji w zwiedzaniu Chojnowa i jego okolic.

      W czwartek, 21 września po śniadaniu ok. godziny 8:30 wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie wyruszyli na spotkanie z władzami miasta do chojnowskiego ratusza. Relacje z tego, co działo się niegdyś w Chojnowie oraz co dzieje się teraz, zdała nam sekretarz Miasta, pani Brygida Mytkowska. Po tej wizycie poszliśmy do naszej nowej, pięknie odremontowanej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
       Następnie zwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne, w którym francuscy uczniowie sporządzali notatki, potrzebne im do napisania sprawozdania z wycieczki do Polski.
W piątek rano, czyli ok. godziny 8:30 pojechaliśmy do gospodarstwa „ Agro- Tak Zagrodno" w Modlikowicach. Spółka ta prowadzi swoją działalność rolniczą na terenie trzech gmin. W Centralnym Ośrodku Gospodarczym, w którym byliśmy, użytkuje się 1418 ha gruntów. Ponadto, pracownicy uprawiają ziemię o powierzchni 273 ha w obrębie miejscowości Świerzawa oraz 293 ha w Krzywej. Spółka ta zawiera przede wszystkim fermy bydła mlecznego. Po południu wyruszyliśmy do Stadniny Koni w Jaroszówce. Obszar tego gospodarstwa to ok. 1000 ha. Położona jest w dolinie rzeki Czarna Woda. Stadnina ta zajmuje się hodowlą koni pełnej krwi angielskiej.
Na początku wizyty zapoznaliśmy się z historią stadniny oraz dostaliśmy drobne upominki w postaci plakietek i broszurek. Następnie przeszliśmy do zwiedzania stajni. Mieliśmy okazję pogłaskać najznakomitsze konie, które wygrywają liczne wyścigi. Na koniec wizyty Francuzi dosiadali koni, co sprawiło im dużo radości, ponieważ, na co dzień niektórzy uczniowie uczęszczają do Technikum Hodowli Koni lub do Technikum Rolniczego.

Podczas wycieczki w autobusie panowała bardzo miła atmosfera. Aby umilić sobie czas, wspólnie śpiewaliśmy zarówno polskie jak i francuskie piosenki. Na koniec wymieniliśmy się adresami.
Do zobaczenia wkrótce. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.


Grupa Galla Anonima - Amelia Krajnik
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama