O realizacji Projektu Socrates Comenius – ciąg dalszy - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyO realizacji Projektu Socrates Comenius – ciąg dalszy      Dla grupy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie wrzesień 2006 r. to nie tylko czas powrotu do szkoły. Przedstawiciele realizatorów projektu o temacie „ Woda – eliksir życia" w okresie od 19 do 26 września 2006r. przebywali na partnerskim spotkaniu w Azeglio we Włoszech. Była to programowa współpraca nauczycieli fińskich, niemieckich, włoskich i polskich. Uczestnicy projektu, nad którym praca trwa już od 2004 r. omówili dotychczasową jego realizację. Szczególny nacisk położono na stan czystości wód w krajach partnerskich.
Było to już piąte z kolei spotkanie, po raz drugi we Włoszech. Wcześniejsze w Niemczech, Włoszech, Polsce i Finlandii spowodowały, że teraz pracowała już grupa przyjaciół. Wspólne dyskusje doprowadziły do wniosku, że produktem finalnym pracy nad projektem będą fontanny w partnerskich szkołach, a dokumentacja znajdzie się na opracowanej wspólnie płycie DVD.

Podczas kolejnych wyjazdów gospodarze starają się pokazać gościom swój kraj. Tak było i tym razem. Zwiedziliśmy więc przepiękny zamek Castello di Masimo, stary zakład ręcznego wyrobu krzeseł, kilka okolicznych kościołów. Pływaliśmy na jachcie po jeziorze Viverone i zwiedziliśmy wodne laboratorium. W słoneczną niedzielę nasi gospodarze zawieźli nas nad Morze Tyrreńskie do Santa Margarita. Tam wsiedliśmy na statek i popłynęliśmy do Portofino, a także do klasztoru w San Fruttuoso.
Równie interesująco spędziliśmy czas we włoskiej szkole przebywając na zajęciach lekcyjnych. Dla tych dzieci nazwa Polska nie jest już pustym słowem. Potrafią wskazać nasz kraj na mapie, znają słynnych Polaków, a nas traktowali jak przyjaciół. W programie wizyt było również spotkanie z władzami regionu, w którym przebywaliśmy.
Czas, jaki tam spędziliśmy minął jak mgnienie, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Mirosława Spes
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
kM2lrSJ8Q2015-11-21bqx3Oz0htQKv
lK2rlozMaM2014-03-05j5Iqp79K
lgwwGP0iQ7qw2014-02-11SIItihcuC
Z12xWROeIM2013-09-11kKhRYt1Y

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama