Ta wymarzona chwila - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTa wymarzona chwila      Każdy zespół muzyczny marzy o tym, by jego nagrania były znane w całym kraju. Nie jest też inaczej z naszym punk rockowym rodzynkiem - formacją JUBEL. Zespół ten istnieje już ponad 8 lat i przez ten czas zdołał już, co nieco nagrać. Były też próby zainteresowania nagraniami kilku firm fonograficznych, które jednak spaliły na przysłowiowej panewce.
      Ostatnia taka okazja nadarzyła się w ubiegłym roku. Do wielu firm - wydawców płyt muzycznych - parających się muzyką alternatywną, wysłano płytę pt. "Retrospekcja" z zapytaniem o to, czy którakolwiek z nich byłaby zainteresowana jej wypuszczeniem. Recesja jednak, która nie ominęła i rynku muzycznego (nawet tego niezależnego) spowodowała, że plany wydania jej nie powiodły się. Co jednak ma wisieć, nie utonie. Dotyczy to kasety demo pn. "Prawdy Oczywiste", która co pewien czas wychodzi na światło dzienne. Między innymi po to, aby by przekonać ewentualnych, nowych sponsorów do wspomożenia JUBLA.
      Drobny upominek od zespołu robi wrażenie. Ubiegly rok, jak i ten JUBEL zagrał w kilku koncertowych, konkretnych miejscach, m.in. w Bolesławcu, Chocianowie, Złotoryi i Polkowicach. Pojawiły się też opinie na temat kasety-dema zespołu. I były naprawdę pozytywne. Ponieważ ostatni nakład kasety rozszedł się błyskawicznie, lider zespołu Piotr Misikiewicz zaczął zastanawiać się nad jej kolejnym wznowieniem.
      Być może, że te myśli pozostałyby tylko pobożnymi życzeniami i nigdy nie zostałyby wprowadzone w czyn, gdyby nie, dość zresztą przypadkowa wieść od, jednej obecnie z największych firm wydawniczych. Chodzi o firmę "Pasażer", która w swoim najnowszym wydaniu zina, zamieści właśnie recenzję płyty "Retrospekcja".
      Padło wówczas pytanie, czy ta płyta nie jest przypadkowo częścią czegoś większego.
      Po krótkich negocjacjach firma "Pasażer" zainteresowała się dystrybucją kasety "Prawdy Oczywiste" i zamieszczeniem jednego utworu z niej na płycie - składance, którą dołącza się do każdego numeru "Pasażera".
      Wszystkie jednak zamierzenia kosztują.
      Z pomocą pośpieszył burmistrz miasta Chojnowa Andrzej Dwojak, dzięki któremu jak i inspektor Biura Promocji Agnieszki Janickiej, dzięki którym sprawa zapięta została "na ostatni guzik". Drukarze z Chojnowa, panowie Andrzej Bobik i Adam Nizioł, również stanęli na wysokości zadania...
      W najnowszym wydaniu katalogu firmy "Pasażer" JUBEL znajdzie się obok wielu notowanych grup. Będzie to wymarzona chwila.
      Jakby tych szczęśliwych trafów było mało, w niedalekiej przyszłości chojnowskich czadersów czeka niebagatelne przeżycie. 16 listopada br. (sobota) w Legnickim Centrum Kultury zagrają obok legendarnej grupy "DEZERTER".


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
eU9JEvKhnj2014-01-19t9qJSlLt
małe szanse2002-11-03talerz

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama