Spektakle korczakowców - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpektakle korczakowcówJak najefektywniej rozbudzić w młodym człowieku wrażliwość i miłość do sztuki?
Angażując go we wszelkiego rodzaju działania artystyczne. Wiedzą dobrze o tym pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 4, którzy proponują swoim uczniom szeroki wachlarz zajęć rozwijających właśnie w tym kierunku.
Jedną z artystycznych form, która weszła na stałe do szkolnego kalendarza imprez jest Przegląd Małych Form Teatralnych. Uczniowie bardzo chętnie wcielają się w role różnych postaci, uwielbiają grać na scenie, popisywać się swoimi umiejętnościami i być w centrum zainteresowania. Przegląd jest więc dla nich idealną formą samorealizacji.
Idea Przeglądu pojawiła się wraz z obchodami Dnia Patrona. Imieniny Janusza Korczaka wyznaczyły datę obchodów i od wielu lat, w listopadzie uczniowie tej szkoły dają kilkanaście spektakli. W pierwszym zamyśle miały to być przedstawienia związane z twórczością bądź postacią patrona. Zrezygnowano jednak z takiej formuły, ograniczała ona bowiem repertuar. Dziś są to więc przedstawienia różne gatunkowo, o różnym przesłaniu i przedstawiane w różnej konwencji. Łączy je staranność przygotowania, zaangażowanie aktorów i przemyślany dobór repertuaru. Między innymi te elementy oceniane są przez jury, nie jest więc to tylko prezentacja talentów, ale także rywalizacja, która z każdym rokiem staje się coraz trudniejsza w ocenie.
Trzy lata temu szkoła poszerzyła swój przegląd teatralny o „Dolnośląskie spotkania teatralne placówek korczakowskich ". Do Chojnowa przyjeżdżają więc ośrodki im. Janusza Korczaka i na scenie Miejskiego Domu Kultury prezentują swoje artystyczne dokonania. Spotkania mają na celu przede wszystkim integrację szkół noszących to samo imię i wymianę doświadczeń na różnych płaszczyznach.
W tym roku, w ramach „Spotkań" publiczność obejrzała kilkanaście przedstawień, ocenianych w dwóch kategoriach wiekowych. Nie klasyfikacja i nagrody były jednak tego dnia najważniejsze. Uczniowie świetnie się bawili, zawarli nowe przyjaźnie i umówili się na kolejne „spotkania" za rok.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ALyLm2gkWMd2014-03-05KjChY8v0JU
nVGHjvDI2014-02-11vquVNSPGZ9
0TNO2vSSjn2013-09-11MHNnGrQwr

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama