Wigilia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWigilia„Dobroć jest czymś bardzo prostym,
Być zawsze do dyspozycji drugich,
nigdy nie szukać samego siebie"


      Powyższe motto przyświecało spotkaniu wigilijnemu 21 grudnia zorganizowanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie.
Jak co roku było to spotkanie spontaniczne, wszystkich, którzy czuli się samotnymi i pragnęli spędzić chwilę z innymi, cieszyć się ciepłem, radością, podczas wspólnej Wieczerzy. Świąteczny klimat, tradycyjne potrawy, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie – wszystko to możliwe się stało dzięki ludziom z otwartymi sercami.

      Wigilia dla samotnych organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, to już tradycja. W wieczerzy uczestniczą mieszkańcy w różnym wieku, a przy świątecznym stole zasiadają razem z nimi przedstawiciele kościoła i władz miasta.
Wspólna modlitwa, ciepłe życzenia i łamanie się opłatkiem spowodowały, że nastrój przybrał charakter świąteczny, poważny, prawdziwie wigilijny. Osobliwy klimat podnosiły dodatkowo świąteczne dekoracje i melodyjne kolędy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy nie pierwszy już raz wspierają w ten sposób organizację dorocznej wieczerzy.
Nastrój, początkowo nieco poważny zmienił się szybko w gwar serdecznych rozmów i wspólnego kolędowania. Kolacja wigilijna przygotowana z wielką troską oraz spotkanie w gronie podobnych sobie, wniosły w serca nadzieję i radość, która z pewnością towarzyszyła uczestnikom podczas całych świąt Bożego Narodzenia.

Za te Wielkie Serca chciałabym podziękować:
- Sp. z o.o. Narzędziowiec,
- Przedsiębiorstwu Produkcyjno–Usługowemu „Magrotex",
- BHP-E–Agencji Ochrony Pracy i Środowiska,
- Panu Janowi Kryszczukowi,
- „RMA" – Polska,
- Państwu Kowalczykom,
- Pani Halinie Gruszka,
- Panu Bogdanowi Piątkowi,
- Pan Bogdanowi Krzyśkowowi,
- uczniom Gimnazjum Nr 1, kl II b,
- pracownikom Świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 3, a także dzieciom tej
szkoły, które kolędowały,
- szczególne podziękowania składam wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za wkład pracy włożonej w przygotowanie Wigilii.Kierownik MOPS Ewa Wiszniewska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama