Mistrzowie Ligi - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMistrzowie Ligi
      Po kilkutygodniowych zmaganiach, z udziałem 8 zespołów (ponad 80 osób) i rozegraniu 32 meczy, zakończyły się rozgrywki 4 edycji Chojnowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Tak jak i na inaugurację rozgrywek również w finałach, w których wzięły udział zespoły plasujące się w swoich grupach na miejscach 1-2, nie brakowało zaciętej walki, emocjonujących zwrotów akcji i co jest dodaje smaku wszystkim rozgrywkom, efektownych goli. Podobnie jak przed rokiem walka o mistrzowską koronę, jak i pozostałe miejsca na podium trwała do ostatniego meczu. W gronie 8 zespołów tytuł mistrza wywalczyła drużyna P. H. U BOBIK, która prezentowała najbardziej wyrównany poziom spośród wszystkich zespołów. W finałach pokonała KRÓLEWSKICH oraz po dobrej grze zremisowała ze SCORPIONSAMI i PALESTYNĄ. Wicemistrzem został ubiegłoroczny zwycięzca ligi – PALESTYNA. W fazie grupowej drużyna ta mozolnie walczyła o awans do grupy mistrzowskiej, jednak w finałach pokazała pełnię swoich umiejętności. Pewnie pokonała faworyta rozgrywek zespół SCORPIONS oraz po kapitalnym meczu zremisowała z BOBIKIEM 6:6. Spotkanie to zostało uznane za najbardziej widowiskowe. Gdyby nie głupia wpadka w meczu z KRÓLEWSKIMI, ubiegłoroczny zwycięzca ligi zdołałby obronić tytuł najlepszej drużyny. Trzecie miejsce przypadło SCORPIONSOM, którzy byli wymieniani w gronie faworytów, jednak w tym roku zabrakło im chyba nieco szczęścia.
Z czołowych drużyn poprzednich edycji najsłabiej spisały się zespoły KRÓLEWSKICH oraz NIEDŹWIEDZICE. Ta roszada miejsc świadczy o wyrównanym i wysokim poziomie rozgrywek.


Oto tabela oraz wyniki fazy finałowej rozgrywek:
 
Mecze Bramki Pkt
1. PHU BOBIK 3 17-10 5
2. PALESTYNA 3 12-13 4
3. SCORPIONS 3 10-8 4
4. KRÓLEWSCY 3 11-9 3


1. SCORPIONS – PALESTYNA 1:3
2. P. H. U BOBIK – KRÓLEWSCY 9:2
3. BOBIK – SCORPIONS 2:2
4. PALESTYNA – KRÓLEWSCY 3:6
5. KRÓLEWSCY – SCORPIONS 3:7
6. PALESTYNA – PHU BOBIK 6:6Po zakończeniu ligi burmistrz wręczał nagrody rzeczowe. Zespoły zajmujące medalowe miejsca otrzymały puchary, piłki oraz dyplomy, natomiast każda drużyna została wyróżniona pamiątkowym dyplomem oraz piłką. Nagrodą fair play zostali uhonorowani juniorzy Chojnowianki. Poza tym organizatorzy zadbali o nagrody w kategoriach indywidualnych. Najlepszym bramkarzem został Marcin Czarnecki (Juniorzy Chojnowianki). Odkryciem ligi ogłoszono Marcina Baszczaka (Scorpions), najlepszym technikiem został Adam Szydełko (Królewscy), królem strzelców podobnie jak przed rokiem Michał Rubik (Palestyna).
Na zakończenie burmistrz pogratulował zwycięzcom, podziękował organizatorom za świetną inicjatywę, piłkarzom za wspaniałą sportową walkę, kibicom za kulturalny doping.
Tegoroczne rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników i kibiców, mecze były rozgrywane w imię zasad fair play. To wszystko utwierdza organizatorów w przekonaniu, że w naszym mieście jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy.

Ligę halową zorganizowali społecznie: Piotr Seheniewicz oraz Bartosz Turowski przy wsparciu Burmistrza Miasta, pana Andrzeja Łysiaka oraz Dawida Pogańskiego.
Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Woronek oraz Mirosław Pluta.


Piotr Seheniewicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama