15. Orkiestra już za nami - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy15. Orkiestra już za nami
      Na zakup sprzętu potrzebnego do ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz naukę ratownictwa kwestowała 15. już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na terenie miasta i gminy Chojnów 68 wolontariuszy już od rana wyciągało w kierunku mieszkańców puszki z prośbą o wsparcie i – czego nie wszyscy się spodziewali, (bo wolontariuszy było zdecydowanie mniej niż przed rokiem) – czyniło to na tyle skutecznie, że udało się pobić orkiestrowy wynik sprzed roku! W sumie ze zbiórek i licytacji gadżetów (w MDK) udało się zebrać 12 775,20 zł – o 1465,16 zł więcej niż podczas czternastej Orkiestry. Najwięcej, bo blisko 1700 zł zebrał Paweł Wróbel, którego nikomu jeszcze nie udało się „pobić".
- Pewnie mam w sobie jakiś magnez, bo nie umiem znaleźć wytłumaczenia, dlaczego od lat zbieram najwięcej – mówi drużynowy Paweł. – Może to urok osobisty, albo po prostu szczęście, ale nie chodzi tu przecież o tego typu rywalizację.
Chojnowską orkiestrę organizował Miejskie Dom Kultury. Pracowników tej placówki wspierali harcerze oraz młodzież.
Słowa uznania należą się zarówno młodym wolontariuszom, chojnowskiemu sztabowi orkiestry, przedstawicielom Banku Spółdzielczego, którzy pomagali w żmudnym liczeniu pieniędzy, jak i wszystkim wykonawcom. Na scenie pojawili się: zespół taneczny KARAMBOL i grupa teatralna ANTRAKT z Miejskiego Domu Kultury, SUNKY GOOD TIME BROTHERS (break dance), zespół DEEP, kabaret NA CZWORAKA, zespół taneczny ANONIM oraz grający na klawiszach Paweł Bierzyński z Powiatowego Zespołu Szkół (dziękujemy pani Zofii Łabuz za pomoc w organizacji występu młodzieży!). Po raz pierwszy zebrani w MDK mogli obejrzeć pokaz resuscytacji, przeprowadzony sprawnie i fachowo przez przedstawicieli firmy BHPE pana Ryszarda Pacuły (dziękujemy!). Tradycyjnie już działania orkiestry kończyła muzyka – POLISH FICTION, SWEETVOICE i HAWARD zaprezentowały się w finale 15. WOŚP w Chojnowie.
Podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców. Dziękujemy wrzucającym pieniądze do puszek, biorącym udział w licytacji, wreszcie – tym wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć akcję Jurka Owsiaka jakimiś gadżetami. Są wśród nich firmy: NARZĘDZIOWIEC i METAL CYNK, sklepy: DOBRY KOLOR państwa Mączniewskich, PHP WJM Jerzego Macowicza, SPORTOWY państwa Rudziaków. Słodkości dostarczyła cukiernia pana Stanisława Kryszczuka, a pyszną grochówkę BAR POPULARNY. Orkiestrowe granie wspomogły też gadżetami oba chojnowskie samorządy, a listy darczyńców dopełnili chojnowianie przekazujący na licytację może drobne, ale o dużej wartości sentymentalnej, przedmioty (panowie Piotrowie – Maślej i Misikiewicz oraz wolontariusze). Wszystkim jeszcze raz – dziękujemy!

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wsparli także członkowie zespołu muzyki dawnej All'Antico, którzy w sali Zygmunta Ryżewskiego chojnowskiego muzeum, dali niecodzienny koncert renesansowych i barokowych melodii. Publiczność usłyszała także tradycyjne kolędy, które w brzmieniach fletów, gitary i instrumentów perkusyjnych miały nieco inny barwę. Tu także zbierano datki, rozdawano serduszka, słowem wspierano szczytny cel.

Chojnów, wzorem lat poprzednich, dołączył swoją cegiełkę do akcji Owsiaka. Mieszkańcy naszego miasta dowiedli nie tylko hojności i chęci niesienia pomocy, ale także sprawdzili się w społecznej akcji jako wolontariusze, organizatorzy i wykonawcy.
Przed nami kolejne granie „do końca świata i o jeden dzień dłużej".SH, Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
O:)2007-02-08Iza

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama