Z Różową Panterą w tle - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ Różową Panterą w tle      Festiwal Piosenki i Tańca pn. „Śpiewam i tańczę" zorganizowany przez Gimnazjum nr 2, to impreza złożona z dotychczasowych dwóch konkursów – formacji tanecznych i występów wokalnych.
Pierwszy finał nowego turnieju odbył się w Miejskim Domu Kultury 27 stycznia. „Emdek" tego dnia „pękał w szwach". Uczniowie tej szkoły nie tylko licznie wzięli udział w szkolnej rywalizacji, ale tłumnie przybyli oklaskiwać swoich kolegów.
A było czym się zachwycać. Młodzież, która samodzielnie przygotowała każdy układ choreograficzny i prezentacje wokalne wykazała się niezwykłą pomysłowością i wbrew pozorom, dojrzałością. Każdy występ był przemyślany, starannie przygotowany i na wysokim poziomie. Grupy tańczące pokazały różne formy tańca, wokaliści ubarwiali swoje występy tłem choreograficznym. Klasy przygotowały się technicznie, zadbały także o swój wizerunek. Niebanalne stroje, często szyte przez wspierające imprezę babcie, mamy i ciocie dopełniły wspaniałego obrazu muzycznego widowiska.
Festiwal miał swój przewodni temat – klimat popularnego onegdaj kryminału „Różowa Pantera". Z tym filmem chojnowską imprezę łączył motyw muzyczny i z pewnością narastające napięcie. Niecierpliwość wykonawców i publiczności oczekujących na werdykt próbowano złagodzić występami pozakonkursowymi, ale wejście na scenę jury, było tą chwilą, na którą czekano najbardziej.
I ten moment był początkiem końca. Po ogłoszeniu wyników impreza przeszła bowiem do historii i na kolejną trzeba nam czekać okrągły rok.
Gratulujemy wykonawcom i koordynatorom imprezy: paniom Małgorzacie Potaczale, Grażynie Kizymie i Danucie Górskiej – festiwal był na medal!


Wyniki konkursu wokalnego
1 miejsce klasa IIa
2 miejsce klasa IIIb
3 miejsce klasa IIIc
Wyniki konkursu tanecznego
1 miejsce klasa IIIf
2 miejsce klasa IIIb
3 miejsce klasa IIb
Nagroda Publiczność klasa IIbEmilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama