Seniorzy z werwą - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySeniorzy z werwą
      Z myślą o najstarszych mieszkańcach naszego miasta Miejski Dom Kultury uruchomił w swojej placówce działalność Klubu Seniora. Dyrekcja MDK pragnie skupić ludzi aktywnych, którzy dzięki spotkaniom nawiążą tu serdeczne przyjaźnie, oderwą się od codziennych obowiązków, miło spędzą czas, będą mogli liczyć na pomoc w różnych sytuacjach.
- Chcemy poprzez cykliczne spotkania włączyć członków w życie społeczne naszego miasta – mówi dyrektor MDK Stanisław Horodecki. – Planujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje, organizację wspólnych imprez okolicznościowych, itp. Mam nadzieję, że sami członkowie zainicjują wiele ciekawych rozwiązań.
7 lutego w kawiarence MDK odbyło się trzecie spotkanie seniorów, pierwsze jednak, na którym padły konkretne propozycje i ustalenia. Członkowie klubu chcą między innymi wymieniać się doświadczeniami z dziedzin kulinarnych, rzemiosł artystycznych, organizować tematyczne spotkania, zapraszać interesujące osoby, a przy tym wypełnić czas dobrą zabawą.

Na jedno z pierwszych spotkań Klubu Seniora zaproszono mgr rehabilitacji Joannę Sakowską, która poprowadziła spotkanie pod hasłem „Ruch – najtańsze lekarstwo".
Wykład na temat znaczenia ruchu poparty był gimnastyką, którą każdy może i powinien wykonać w domu leżąc w łóżku czy siedząc na krześle oraz ćwiczeniami oddechowymi, które jak wyjaśniła prowadząca, również wzmacniają cały nasz organizm.
- Mamy nadzieje, że działalność klubu szybko się rozwinie – mówią członkowie. – W Chojnowie dotąd nie było tego typu organizacji, a z pewnością może ona przynieść wielu ludziom dużo dobrego. Cieszymy się, że pomyślano o seniorach – my naprawdę możemy i chcemy robić coś z pożytkiem dla nas samych i lokalnej społeczności.
Pierwsi członkowie chojnowskiego Klubu Seniora ustalili, że spotykać się będą w każdą środę o godzinie 16.00. Zapraszamy zatem wszystkich pragnących w tym gronie spędzić miło czas, dowiedzieć się czegoś na temat zdrowia i prawidłowej diety, poznać przyjaciół, zaktywizować się i podzielić własnymi umiejętnościami czy zainteresowaniami.
Mile widziani są także sympatycy – ludzie młodsi chcący wesprzeć starsze pokolenie w ich działaniach. Gazeta Chojnowska już dołączyła do tego grona.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama