Tancerze „wymiatają” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTancerze „wymiatają”„Wymiatają" w sloganie młodzieżowym znaczy mniej więcej szaleją. W kontekście turniejów tanecznych znaczy to tyle, że zbierają nagrody na każdym konkursie pokonując kolejnych współzawodników.
To „wymiatanie" dotyczy naszych chojnowskich tancerzy z zespołu Brooklyn i Karambol, którzy mają obecnie pełnię sezonu, a razem z nim pełnię sukcesów.

11 maja na dorocznym turnieju w Atrium w Legnicy w kategorii mini-formacji Brooklyn i Mały Brooklyn zdobyły najwyższe lokaty. Zespół Karambol uplasował się na trzeciej pozycji. W kategorii solo brąz wytańczyła Maja Grześkowiak. Sześcioletni Rafał Dąbrowa z Karambola oraz Weronika Gajówka z Brooklynu zostali uhonorowani nagrodą specjalną.

13 maja w Bolesławcu nasze zespoły prezentowały się w plenerze, na dużej scenie podczas turnieju zorganizowanego w ramach Dni Bolesławca. W tym konkursie Mały Karambol zdobył drugie miejsce, trzecie (w starszej kategorii wiekowej) przypadło Brooklynowi. Aż cztery medalowe miejsca nasi reprezentanci zajęli w kategorii solo – Karolina Bukowska była najlepsza wśród tancerek do 12 lat, Anna Sobańska w tej kategorii zajęła miejsce trzecie. Wśród starszych tancerzy najwyżej oceniono Majkę Grześkowiak, tuż za nią, na podium znalazł się Bartek Kowalczyk.

Ważnym dla naszych tancerzy był wyjazd na turniej do Wałbrzycha. Ważnym, bo chojnowianie prezentowali się tam po raz pierwszy i chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W ich ocenie wypadli nad podziw dobrze. Siedmiodobowa formacja Brooklynu zajęła tam pierwsze miejsce, Karambol w niższej grupie wiekowej wywalczył lokatę drugą. Srebro w duetach trafiło do rąk Gabrysi Zenki i Karoliny Bukowskiej, brąz do Anny Sobańskiej i Majki Dowgiałło. W grupie starszej na podium stanęły Maja Grześkowiak i Klaudia Oleś zdobywając drugie miejsce. Maja Grześkowiak w kategorii solo wytańczyła trzecią lokatę.

Kolejny turniej, to zawody w Jaworze, które odbyły się 20 maja. Tu chojnowianom nie było równych. Do rywalizacji stanął wprawdzie tylko jeden nasz zespół, ale to wystarczyło żeby zebrać najwyższe zaszczyty. Brooklyn w kategorii zespołowej, duetach (Majka Grześkowiak i Klaudia Oleś) i solo (Maja Grześkowiak) wrócił do Chojnowa „obsypany" złotem.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasze zespoły często stają na parkiecie obok profesjonalnych grup trenujących w klubach i przygotowywanych przez zawodowych choreografów i trenerów. Dziewczęta układy zespołowe tworzą wspólnie z opiekunkami, a choreografię do duetów i solówek układają samodzielnie. Stąd każda medalowa lokata to ogromny sukces i dowód niezwykłych umiejętności zarówno trenerek jak i młodych tancerzy. Gratulujemy.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
szansa2007-06-09Piotr Tokarczyk
-2007-06-02Paulina

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama