Śpiewające przedszkolaki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚpiewające przedszkolakiTo jedna z tych imprez, która gromadzi w sali MDK tłumy i chociaż radosna, wyciska z oczu łzy.

Podczas XI Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Bambiniada" wystąpiło 10 przedszkoli z terenu byłego województwa legnickiego. Najliczniej reprezentowane były Lubin i Legnica, nie zabrakło oczywiście reprezentantów gospodarzy, czyli przedszkoli miejskich nr 1 i nr 3.
Występy maluchów wzruszają niemal każdego. Tu nie ma rutyny, perfekcyjnego przygotowania i zawodowstwa. Jest za to naturalność, spontaniczność i tyle wdzięku ile może mieć kilkulatek. Wrażenie artystyczne, bez wątpienia podnosiły niebanalne kostiumy (z pewnością pieczołowicie przygotowane przez opiekunów lub rodziców) i rytmiczna choreografia. Wszyscy wspaniale się bawili – publiczność, która oklaskiwała małych artystów i artyści, którzy z dumą prezentowali swoje umiejętności.
Jury w składzie Bogumiła Wawrzyńska (Legnica), Luiza Ściślewska (Lubin) i Jadwiga Zderska (Chojnów) podkreśliło wysoki poziom prezentacji i to zarówno wokalnych, jak i tanecznych. Jurorki uznały też, co wzbudziło zrozumiały aplauz publiczności, że przy tak dużym zaangażowaniu wszystkich wykonawców, swoistym grzechem byłoby nagradzanie kolejnych prezentacji miejscami. XI Bambiniada zakończyła się więc zwycięstwem wszystkich przedszkoli.
Organizatorzy (MDK wsparte przez starostę legnickiego), zadbali o to, by drobne upominki otrzymało każde z występujących dzieci, a było ich około 150. Nagrody dostało też każde z przedszkoli, a piątkę szczególnie wyróżniających się wokalistów uhonorowano dodatkowo maskotkami.Stanisław Horodecki
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
IgfQIJOJ8i2016-07-279zxcYBP4BL5

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama