Kontrole kąpielisk - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKontrole kąpieliskPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy przeprowadził rutynowe kontrole okolicznych kąpielisk. W wyniku badań pobranych próbek ustalono, że bez obaw można korzystać z kąpielisk Kormoran w Legnicy przy ul. Kąpielowej 1, w Jezierzanach,
akwenu "Rokitki 2000" w Rokitkach i "Piast" w Rokitkach. W jeziorku kunickim ze względu na niezgodny z wymaganiami wskaźnik przezroczystości kąpiel dopuszczono warunkowo.
Ponadto Państwowy Inspektor Sanitarny w Legnicy dokonał kontroli jakości wody w miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli na zbiornikach wodnych w Koskowicach, Jaśkowicach, Spalonej, w Legnicy, w Lasku Złotoryjskim oraz na rzece Kaczawie, na wysokości ul. Wrocławskiej i ul. Bielańskiej i stwierdził, że woda w tych zbiornikach nie odpowiada wymaganiom określonym dla wody w kąpieliskach:
1. rzeka Kaczawa (z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby bakterii grupy
coli i bakterii grupy coli typu kałowego oraz wartości tlenu rozpuszczonego).
2. Jezioro w Koskowicach (z powodu przekroczenia dopuszczalnych wartości BZT
tlenu rozpuszczonego i przezroczystości).
3. jezioro w Jaśkowicach (z powodu przekroczenia dopuszczalnych wartości odczynu i obecnością trwałej piany.
4. zbiornik w Spalonej ( z powodu obecności trwałej piany)
5. zbiornik w Lasku Złotoryjskim w Legnicy (z powodu obecności glonów i
przedmiotów pływających).
Informacje na temat przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach na terenie całej Polski znajdują się w aktualizowanym co tydzień Serwisie informacyjnym o stanie sanitarnym kąpielisk w Polsce dostępne na stronie: http://www.pzh.gov.pl/kapieliska/serwis.htp.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama