Chojnów na trasie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnów na trasie- Gród nad Skorą nas nie rozczarował. Tego typu miasteczka, zawsze nas zaskakują i ujmują swoim urokiem.
To była ich siódma wyprawa. Od kilku lat inaugurują w ten sposób okres wakacji – wsiadają na rowery i poznają Polskę z pozycji dwukołowych podróżników.


4 lipca nasze miasto odwiedziła siedmioosobowa grupa z Przyrowa, miasteczka koło Częstochowy. Rowerowy team, to członkowie szkolnego Klubu Turystycznego PTTK działającego przy tamtejszym gimnazjum.
Ich wyprawy, to tematyczne szlaki związane z narodową historią, które nie tylko spełniają rolę edukacyjną wskazując miejsca i obiekty ważne dla naszej tożsamości, to jednocześnie doskonała szkoła życia.
- Do wyprawy przygotowujemy się dużo wcześniej – mówi pomysłodawca, koordynator i przewodnik w jednej osobie Zbigniew Machura – prezes klubu i nauczyciel wych. fizycznego. – Tegoroczna wyprawa przebiegała pod hasłem „Szlakiem Piastów Śląskich" stąd też Chojnów znalazł się na naszej trasie. I tu muszę nadmienić, że ujął mnie już w momencie, kiedy przygotowywaliśmy trasę. Zbierając informację o tym mieście zainteresowała nas mnogość zabytków. Na żywo te atrakcje zyskały i jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty.
Historię Chojnowa przyrowianie poznali z ust Jerzego Janusa – dyrektora muzeum, swoją wiedzę uzupełniając oglądaniem muzealnych eksponatów i miejskich zabytków.
W latach poprzednich pokonali szlak wojny polsko-krzyżackiej, poznali tereny Górnego Śląska, przejechali trasę, którą wytyczały latarnie morskie polskiego wybrzeża, zwiedzili miejsca bliskie Reymontowi, był też szlak miejsc bitew II brygady legionów na Ukrainie.
Wizyta w naszym mieście rozpoczynała kolejny dzień tegorocznej wyprawy. Każdego dnia rowerzyści pokonują około 100 km zmniejszając dystans wytyczonej trasy, która, na ogół, ma ponad 1000 km.
- Do takich wypraw należy solidnie się przygotować – wyjaśnia Zbigniew Machura - Oprócz wiedzy teoretycznej pamiętać należy o formie fizycznej i zabiegach technicznych. Dlatego wycieczkami żyjemy na długo przed wyjazdem. Z satysfakcją zatem odwiedzamy każde kolejne miejsca. Jesteśmy dumni z naszej ojczyzny, jej ciekawych dziejów i bogatej historii, którą tworzy także Chojnów.
W tym miejscu pragnę w imieniu naszej grupy serdecznie podziękować za serdeczne przyjęcie w Chojnowie. Zapraszamy jednocześnie mieszkańców grodu nad Skorą do Przyrowa – my też mamy wiele atrakcyjnych miejsc, które warto poznać.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama