"A źródło wciąż bije..." - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"A źródło wciąż bije..."Kolejnym zespołem, którego źródło bije z chojnowskich pokładów kulturalnych jest TRIO ŁÓDZKO - CHOJNOWSKIE. Jednym z jego elementów jest klawiszowiec Tomasz Susmęd. Trio to wykonuje repretuar Jacka Karczmarskiego i jakoś nigdy nie brakuje im propozycji koncertowych - co miesiąc po kilka wyjazdów.
W tym roku obchodzimy 25 rocznicę powstania NSZZ ''Solidarność. Jacek Kaczmarski kojarzony jest jako bard ruchu robotniczego w epoce socjalizmu. Obchodów rocznicowych nie ma końca. T.Ł.CH. w tym roku miało okazję zagrać w kilku ciekawych miejscach. M.in. przyjęli zaproszenie od Jana Pietrzaka z kabaretu ''Pod Egidą". Nie dziwi więc fakt, że zaprosić „Trio" do Chojnowa, było jest i będzie, niezwykle ciężko. Ale się udało. W drodze pomiędzy jedną salą koncertową a drugą T.Ł.CH. na moment zakotwiczyło w kawiarni "Jubilatka". Ten moment wypadł akurat w poniedziałek 2 lipca. Co ciekawe głównym motorem napędowym tego wydarzenia, była pewna Polka na stałe mieszkająca w Danii. Obecne wakacje spędzała u rodziny w Legnicy. Pani Elżbieta już od jakiegoś czasu jest fanką twórczości Jacka Karczmarskiego, a poprzez Internet utrzymuje kontakt z Tomkiem Susmędem. Gdy pani Elżbieta zjechała do rodziny, rozpoczęły się żmudne przygotowania do występu w "Jubilatce". I udało się. Niesamowite było to, że przeważały bardzo dynamiczne utwory. Okraszone jednak, spokojniejszymi fragmentami. Czas jak rzeka mijał tak jakoś niepostrzeżenie. Ale w pewnym momencie pojawił się gość specjalny tego wieczoru. Patrycja Kaczmarska - córka Jacka Kaczmarskiego, zaśpiewała jeden z utworów ojca. Źródło rodzinne wciąż bije talentem piosenkarskim. Nieoficjalnie wiemy, że są już pewne plany, by po wakacjach, zaprosić ponownie T.Ł.CH. do Chojnowa. Czy to się uda?. Ekipa "G.CH." już trzyma kciuki.

Bogdan Misikiewicz - FOTO.


Piotr Misikiewicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama