Zielony biznes - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZielony biznesZaczynali od handlu opałem. Ten „czarny" interes szedł pomyślnie, ale nie sprawiał satysfakcji. Ambicją Państwa Sylwii i Edwarda Świtałów była praca związana z ich wykształceniem. Dziś mogą poszczycić się trzema dobrze prosperującymi punktami handlowymi i piętnastoletnim stażem w wymarzonej branży.

Firma Agro-Świt powstała 1 lipca 1992 roku – w tym roku obchodziła swój okrągły jubileusz. Zajmuje się głównie sprzedażą artykułów ogrodniczych, rolniczych, kwiatów, nawozów, itp. Kiedy rozpoczynała swoją działalność, jej siedziba mieściła się w dzierżawionych od GS-u niewielkich pomieszczeniach na ul. Kościuszki. Asortyment się powiększał, klientów przybywało z każdym dniem. Już w niedługim czasie okazało się, że powierzchnia sklepu jest za mała, należało zatem poszukać czegoś większego. Nowy punkt uruchomiono na ul. Fabrycznej w obiekcie byłej wartowni Dolzametu. W tych pomieszczeniach działalność rozwijała się przez kolejne trzy lata. A rozwijała się tak prężnie, że właściciele mogli pozwolić sobie na modernizację firmy i poprawę jej wizerunku. Powstał zatem nowy, przestronny sklep, z przyległym terenem ekspozycyjnym.

Inwestycje w Chojnowie nie były jedynymi, jakie przez ten czas prowadzili Państwo Świtała. Jednocześnie w położonym nieopodal Chocianowie Agro-Świt uruchomił dwa kolejne punkty – sklep ogrodniczy i kwiaciarnię.

Rodzinny interes kwitnie tak dobrze jak rośliny Świtałów. Zaczynali w niedużym pomieszczeniu, prowadząc działalność samodzielnie. Dziś prowadzą trzy punkty i zatrudniają pracowników. W perspektywie – dalszy rozwój i kolejne miejsca pracy.
- Każda praca, która sprawia satysfakcję, jest spełnieniem i przyjemnością musi procentować – wyjaśnia Edward Świtała. – A w naszym przypadku tak właśnie jest. Pracujemy zgodnie z wybranym przed laty wykształceniem, wybranym z zamiłowania do natury, obserwacji wegetacji i jej efektów po latach. Zgodnie z naszym mottem "DOSTAWCA Z ZAKRESU AGRO NA MIARĘ TWOICH POTRZEB..." nie zamierzamy poprzestać na stanie obecnym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w planach mamy dodatkową działalność - projektowanie i zakładanie terenów zielonych. Architektura zieleni i krajobrazu to nowe wyzwanie, ale z pewnością przyniesie zadowolenie zarówno nam jak i naszym odbiorcom.

Rekomendacją firmy jest z pewnością wieloletnia współpraca z lokalnymi działkowcami, którzy, jak powszechnie wiadomo, na uprawach znają się jak nikt inny i kooperują tylko z najlepszymi.
I pewnie tu leży przyczyna sukcesu Agro-Świtu – jakość, profesjonalizm i dbałość o klienta, to składowe wieloletniej działalności i ciągłego rozwoju zielonego biznesu Państwa Świtałów.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama