Na cześć wakacji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa cześć wakacjiTo już niestety ostatnia plenerowa impreza w tym roku. Festyn zorganizowany przez Miejski Dom Kultury, wspólnie z mieszkańcami żegnał lato, wakacje i czas beztroskiego wypoczynku.
A w jaki sposób się żegnano?

Najradośniej (co dziwne) bawiły się tego dnia dzieci. Być może stęskniły się już za szkolnymi klasami, kolegami z ławki i swoimi nauczycielami, bo myśl o powrocie do szkoły nie zmąciła im zabawy.
Festyn rozpoczęli wałbrzyscy aktorzy, którzy w swój muzyczno-ruchowy spektakl wciągnęli tych całkiem małych i nieco starszych. Ci, którzy dali się namówić, brali udział w konkursach, tańcach, korridzie i innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.
Miejski Dom Kultury zaproponował też plenerowy konkurs plastyczny. Na siedmiu sztalugach ochotnicy rysowali swoje wspomnienia z wakacji. Był rejs z piratami, pobyt u babci, wspaniałe wakacje na kolonii, wizyta we wrocławskim zoo. Wszystkie prace zasługiwały na nagrody, nie było zatem klasyfikacji, a drobne upominki otrzymał każdy, kto zaangażował się w rysowanie.

Na placu były także mechaniczne samochodziki dla całkiem malutkich i dmuchany zamek oraz paszcza smoka, po której z radością zjeżdżały kilkulatki.
Podczas gdy dzieci i młodzież zabawą podnosiły sobie adrenalinę, starsi mogli w spokoju sprawdzić swoje ciśnienie i zmierzyć poziom cukru. Z tej możliwości, oferowanej przez punkt chojnowskiej przychodni skorzystało blisko 150 mieszkańców.

Część muzyczną wypełnił zespół Haward, który często gości na miejskich imprezach.
Gwiazdą tego dnia było legnickie trio pn. Private Dancer Band – zespół wykonujący covery, głównie Tiny Tuner i Briana Adamsa.

I tym miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczne wakacje i plenerowe festynowanie. W zamian za to Miejski Dom Kultury już przygotowuje cykliczne imprezy kulturalne oraz całkiem nowe propozycje muzyczne.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
qzBA850lc2015-11-21UuC7OBvPUn
impro 22007-09-17anonim II
impro2007-09-13anonim

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama