Piknik w Niebieskim Parasolu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPiknik w Niebieskim Parasolu14 września na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Niebieski Parasol" odbył się piknik pod nazwą „Babie Lato z Niebieskim Parasolem". Piknik miał na celu integrację mieszkańców Niebieskiego Parasola oraz podopiecznych pobliskich Domów Pomocy Społecznej. Na zaproszenie organizatorów do Chojnowa przyjechali mieszkańcy DPS z Głogowa, Bolkowa, Legnicy i Jawora oraz podopieczni grupy terapeutycznej działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworze.

Główną atrakcją pikniku był I Turniej Tańca Towarzyskiego i Śpiewu dla Seniorów. W konkursie tańca zawodnicy mieli za zadanie zaprezentować dwa układy obowiązkowe – walc angielski i taniec disco oraz układ dowolny do samodzielnie wybranego podkładu muzycznego.
Jak przystało na konkurs, występy oceniało jury i uczestnicy zostali poddani klasyfikacji.
W tańcu towarzyskim pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Głogowa Helena Wolańska i Mateusz Krauze, na drugim miejscu uplasowała się para z Jawora – Barbara Jarecka i Mieczysław Małecki, trzecią lokatę wytańczyli przedstawiciele Chojnowa – Stanisława Bałtrukiewicz i Bogdan Oleszczuk.
W tym konkursie były też nagrody za taneczne stroje, otrzymały Leokadia Więckowiak i Maria Cichoń z Bolkowa.

Konkurs wokalny był o tyle łatwiejszy, że nie było prezentacji obowiązkowych – śpiewacy występowali z wybranymi przez siebie utworami. Wydaje się jednak, że tu trudniejsze zadanie miało jury. Poziom był porównywalny i nie łatwo było ustalić werdykt. Zasady konkursów są jednak twarde i sędziowie musieli podjąć decyzję. W tej rywalizacji laury zebrał Bogdan Oleszczuk podopieczny Niebieskiego Parasola, tuż za nim znalazł się Mateusz Krauze z Głogowa, a nagrodę trzecią odebrał Mieczysław Małecki z Jawora. Były też wyróżnienia, które otrzymały dwie solistki – Stanisława Czajka z Jawora i Zofia Nowak z Legnicy.

Uczestnikom pikniku przysłuchiwali się i z zaciekawieniem oglądali zaproszeni goście. Wśród nich był m.in. starosta legnicki Jarosław Humenny, burmistrz Jan Serkies, wójt gminy Barbara Jasińska i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Lilianna Walasek. Patronat nad Turniejem objął rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Andrzej Łękawski.

Imprezę zakończył koncert zespołu Skaner – grupy disco polo, która głośnymi brzmieniami przyciągnęła na teren ośrodka zainteresowanych mieszkańców miasta. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a członkowie zespołu dali się poznać jako otwarci, życzliwi ludzie. Chętnie rozdawali autografy i rozmawiali z nowymi fanami.

Piknik był bez wątpienia udany, nawet pogoda, w ostatnich dniach kapryśna, tego dnia podnosiła nastrój. Niebieski Parasol znany jest jednak jako organizator niebanalnych imprez i ośrodek dbający nie tylko o zdrowotną kondycję swoich podopiecznych.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ubpZBySjytQ2016-07-27ne2kmve18VP

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama