Zdarzyło się w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZdarzyło się w ChojnowieMiejski Dom Kultury ogłasza konkurs literacki na opowiadanie, którego akcja toczy się w Chojnowie. Prace o objętości nieprzekraczającej 5 stron standardowego maszynopisu można składać w sekretariacie MDK przy ul. Małachowskiego 7 do 7 grudnia 2007 r. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe, a jedna z prac – o ile MDK pozyska środki z programu „Równać szanse" – stanie się kanwą scenariusza filmu, który dom kultury zamierza zrealizować w przyszłym roku. Zapytaliśmy o szczegóły przedsięwzięcia:
- Podobnie jak w roku ubiegłym – powiedział Stanisław Horodecki, dyrektor MDK – staramy się o środki z programu „Równać szanse" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dzięki tym pieniądzom chcemy tym razem zrealizować projekt „Nakręć mnie – Zakręć mnie, czyli Młodzieżowe Studio Filmowe". O ile nasz pomysł uzyska akceptację, to od stycznia roku przyszłego będziemy w sporej, bo 50-osobowej grupie młodzieży w wieku 13-19 lat pracować nad realizacją filmu. Chcieliśmy, by tłem wydarzeń, o których opowiemy, było nasze miasto. Stąd idea literackiego konkursu adresowanego do wszystkich chojnowian. Nie stawiamy w nim ani ograniczeń wiekowych autorom, ani też nie narzucamy „kostiumu". Akcja może toczyć się współcześnie, może opowiadać o wydarzeniach z bliższej lub dalszej przeszłości czy też wybiegać w bliżej nieokreśloną przyszłość. Warunek jest jeden – musi toczyć się w Chojnowie! Nie ukrywam, że większe szanse na filmową realizację będą miały historie, które nie będą wymagać od nas zbyt wielkich nakładów na kostiumy czy scenografię (ach ten budżet!), ale w konkursie literackim postaramy się wyłonić po prostu najlepsze historie. Na nagrody przeznaczamy kilkaset złotych (liczymy też na wsparcie sponsorów), więc naprawdę warto zmierzyć się z własną fantazją.
Gdyby okazało się, że tym razem nie zyskamy uznania w „Równać szanse", to i tak pozostaną – mam nadzieję, że interesujące – historie z Chojnowem w tle.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama