Jak głosowaliśmy? - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJak głosowaliśmy?Ponad połowa głosujących Polaków, to wynik zadowalający, ale nie rewelacyjny. Faktem jest jednak, że dawno już nie było nas tylu przy urnach. Rodacy uznali z pewnością, że głosowanie w wyborach 2007 ma szczególne znaczenie i zmobilizowali się jak nigdy dotąd w wolnej Polsce.
Na głosowanie wybrało się najwięcej Polaków od 1991 roku, frekwencja w tegorocznych wyborach wyniosła 55,3%.
A w naszym mieście?
W Chojnowie na 11.786 uprawnionych, do urn przyszło 5.788, to jest 49,1%.
Na arkuszach, gdzie stawialiśmy krzyżyk wybierając posła, najczęściej stawialiśmy go przy Grzegorzu Schetynie (PO) – 756 głosów, Adam Lipiński z PiS zebrał 712 głosów , na trzeciej pozycji w Chojnowie uplasował się kandydat z naszego miasta Maciej Cieśla, który zebrał 664 głosy, Jerzy Andrzej Szmajdziński –przedstawiciel LiD otrzymał 611 głosów poparcia.
Na liście kandydatów no Senatu najwięcej głosów uzyskał w Chojnowie
Tomasz Misiak – 2448, niewiele mniej Jacek Swakoń – 2178, a na trzecim miejscu znalazł się Witold Idczak z 1581 głosami.


Poselskie i senatorskie ławy zostały już rozdysponowane. W Sejmie, rejon legnicki ma 12 mandatów: Platforma Obywatelska - Roman Brodniak, Ewa Drozd, Janusz Mikulicz, Grzegorz Schetyna, Norbert Wojnarowski, Marcin Zawiła, Prawo i Sprawedliwość - Piotr Cybulski, Adam Lipiński, Marzena Machałek, Elżbieta Witek, Lewica i Demokracja - Jerzy Szmajdziński, Ryszard Zbrzyzny. W Senacie natomiast reprezentować nas będą trzej senatorowie: Tomasz Misiak (PO), Jacek Swakoń (PO), Witold Lech Idczak (PIS).

Ostatnie posiedzenie ustępującego rządu odbyło się w miniony poniedziałek. Nie oznacza to, że rząd przestanie pracować. Prezydent, przyjmując dymisję premiera, powierzył mu jednocześnie dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. Prezydent ma dwa tygodnie na desygnowanie nowego premiera. Zgodnie z konstytucją powinno się to stać najpóźniej 19 listopada.

opr. Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
No.........2008-05-23krajan

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama