Nadkomplet w Sali Edukacyjnej czyli o spotkaniu z Martą Fox - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNadkomplet w Sali Edukacyjnej czyli o spotkaniu z Martą Fox
16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy Martę Fox – pisarkę, poetkę, eseistkę i dziennikarkę.
Autorka bestsellerowych powieści dla młodzieży przyjechała do Chojnowa w ramach ogólnopolskiego programu „Tu czytamy" promującego czytelnictwo poprzez m.in. zakładanie Dyskusyjnych Klubów Książki (szczegółowa informacja o klubach książki ukazała się w nr 19/2007 „Gazety Chojnowskiej"). Mogą one raz w roku zaprosić wybranego przez siebie pisarza na spotkanie, którego sponsorem jest Instytut Książki w Krakowie.
Około 100 osób z chojnowskich gimnazjów i Powiatowego Zespołu Szkół zechciało posłuchać naszego gościa - z trudem pomieściliśmy się w Sali Edukacyjnej. Jak skwitowała z zadowoleniem Marta Fox, jednym słowem mieliśmy „nadkomplet".
Pisarka zaprezentowała swoje ostatnie książki o dość zróżnicowanej tematyce: „Paulinę w orbicie kotów" będącą kontynuacją znanej powieści pt. „Magda.doc", „Świętą Ritę od Rzeczy Niemożliwych" z wątkami autobiograficznymi oraz opartą na prawdziwych zdarzeniach przemocy w rodzinie „Coraz mniej milczenia.
O dramatach dzieciństwa bez tabu". Najbardziej poruszyła nas opowieść o tej ostatniej książce. Za ten zbiór czterech wybranych autentycznych historii opowiedzianych listownie pisarce, otrzymała ona w 2004 r. „Złoty Telefon", honorowe odznaczenie „Niebieskiej Linii" - Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki
z Przemocą w Rodzinie.

Marta Fox wyznała, że te dramatyczne opowieści zawarte w wielu listach, adresowanych do niej, są ciągle w niej, że „leżą jej na sercu". I prawdopodobnie dlatego wróci do nich i ponownie podejmie ten temat.
Pisarka bardzo interesująco mówiła też o sobie, o tym, w jaki sposób pisze.
Z ogromnym poczuciem humoru nakreśliła kilka zabawnych sytuacji, w jakich znalazła się obcując z wybitnymi osobistościami ze świata kultury.
Po spotkaniu, każdy mógł jeszcze porozmawiać z autorką i otrzymać od niej autograf czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Skorzystali z tego również obecni na spotkaniu członkowie chojnowskiego dyskusyjnego klubu książki.


moderator DKK Anna Kopyra
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama