Winda - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWinda
      20 tygodni trwały prace przy budowie i instalacji windy osobowej w Przychodni Rejonowej w Chojnowie. W ramach programu usuwania barier architektonicznych w mieście, Urząd Miejski w Chojnowie sfinalizował przedsięwzięcie, które służyć ma pacjentom chojnowskiej przychodni. 60 tys. zł do inwestycji dołożył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Winda o nośności 800 kg kursuje na czterech kondygnacjach - począwszy od pomieszczeń piwnicznych, aż do III piętra budynku.

      14 listopada winda została oficjalnie oddana do użytku publicznego. Tradycyjną wstęgę przecinały urzędujące ostatni dzień władze miasta w osobie burmistrza Andrzeja Dwojaka i dwóch członków Zarządu oraz przedstawiciele wykonawców.
- Użytkujemy windę już od kilku dni - powiedział Dariusz Kryński, kierownik Przychodni. - Pracownicy sprawdzający funkcjonowanie urządzeń zgłosili kilka usterek, które według mnie nie pozwalają jeszcze na oddanie windy do użytku.
- To naturalne - wyjaśnił przedstawiciel Przedsiębiorstwa Produkcji Urządzeń Dźwigowych z Mławy Sławomir Majewski - W początkowej fazie eksploatacji zawsze wyłapuje się usterki, które się pojawiają. Nowe urządzenia pracują i dopasowują się. Jesteśmy w stałym kontakcie ze zleceniodawcą i na bieżąco, w ramach gwarancji, będziemy korygować synchronizację urządzeń. Dlatego ważne jest aby często z niej korzystać. Ze swojej strony zapewniam, że mimo pewnych drobnych usterek winda jest całkiem bezpieczna.

Potwierdzeniem tych słów jest dokument wydany kilka dni wcześniej przez Urząd Dozoru Technicznego z Wrocławia dopuszczający windę do użytku.
Całość przedsięwzięcia kosztowała dokładnie 207.111,55 zł.
- Wiele prac wykonaliśmy dodatkowo - mówi przedstawiciel podwykonawcy robót budowlanych Artur Baran - Gratisowo zrobiliśmy drogę dojazdową, zamontowaliśmy bramę od zaplecza, wymalowaliśmy dwa gabinety w przychodni, wyremontowaliśmy i zakonserwowali ściany w pomieszczeniach piwnicznych i inne drobne prace, które nie były objęte umową.
      Winda ma służyć osobom niepełnosprawnym i wszystkim, którym chodzenie po schodach sprawia trudność. To pierwsza tego typu inwestycja w mieście.
Miejmy nadzieję, że jest to początek kolejnych zabiegów mających na celu likwidację barier architektonicznych w Chojnowie.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama