Rockowy raport 2007 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRockowy raport 2007Co było grane w tym mijającym roku w chojnowskim rocku? Wbrew pozorom, miało miejsce, kilka ciekawych faktów. Ale może zacznijmy od początku. W styczniu okazało się, że przestaje istnieć Reputacja wykonująca utwory Grzegorza Ciechowskiego, lidera grupy Republika. Powód? Wyjazd na stałe za granicę, basisty tego zespołu. Trochę zastopowała grupa Polish Fiction - trzy koncerty w jednym roku: finał WOŚP w Chojnowie, 1 marca udział w charytatywnym koncercie na rzecz siedmiomiesięcznej Julki, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Impreza miała miejsce w Lubinie w klubie "Ave Cezar". Zespół zagrał też na jednym z festynów organizowanych przez MDK przy Parku Piastowskim.
Miały miejsce rewelacyjne wieczorki muzyczne organizowane przez kawiarnię "Jubilatka". W menu imprez znalazły się następujące specjały: 59 - 700 Qwintet, The Twisters, Trio łódzko - chojnowskie. Miła atmosfera oraz nadkomplet ludzi. To sprawia, że pani Alicja Dul już zapowiada następne imprezy w 2008 ro(c)ku. Niestrudzona ekipa Miejskiej Biblioteki Publicznej dwukrotnie zorganizowała występ zespołu 59-700 Qwintet. W kameralnej acz miłej sali, przy ciasteczkach, kawie i herbacie można było spędzić trochę kulturalnych chwil. 19 maja w Legnickim Centrum Kultury, odbył się "III Festiwal Rytmu Drum Battle Legnica 2007" czyli tzw. festiwal perkusistów. W kategorii amatorów zwyciężył chojnowianin z zespołu Polish Fiction - Mateusz Sieniek. Sukces niespodziewany acz zasłużony. Obserwujemy też karierę (nie tylko piłkarską) wokalisty Mariusza Jureczki. Chojnowski wokalista w 2008r, będzie miał swoją "Szansę na sukces" w TVP2 - trzymamy kciuki.
Przy okazji sesji zdjęciowej do "Chojnowskiego Almanachu Kulturalnego", okazało się, że reaktywuje się po ponad 2 latach milczenia, punkrockowy Jubel. W bieżącym roku, w tym temacie było trochę jublowatych wieści. Wokalista tego zespołu, pod pseudonimem Miś Jubelek, zaliczył kilka gościnnych występów u boku takich grup jak: Polish Fiction - 1 marca w Lubińskim klubie "Ave Cezar", trzykrotnie z jeleniogórskim Leniwcem (dwa razy w LCK i w andrzejki w "Ave Cezarze" w Lubinie) oraz 19 listopada solówka gotycka z Batalionem D'amour w Legnickim Centrum Kultury.
Dokładnie w zaduszki w czeluściach MDK miała miejsce sesja nagraniowa. Brali w niej udział chojnowscy muzycy, którzy na przestrzeni ostatnich lat, tworzyli lub tworzą następujące zespoły: Deja Vu, Jubel, Narayan, Polish Fiction. Efektem tego wydarzenia, będzie płyta sygnowana jako - Miś Jubelek i Przyjaciele. Tytuł zaś będzie nosić "Cudze emocje". Podczas tej sesji zarejestrowano m. in. muzykę do wierszy Grzegorza Ciechowskiego i Ryszarda Riedla. Próbka, czyli utwór "Pod Choinką", zebrał znakomite opinie wśród ekspertów twórczości Grzegorza Ciechowskiego. I w tym temacie, powstaną kolejne studyjne utwory...


pm.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama