Plany inwestycyjne - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPlany inwestycyjneNa jednym z ostatnich posiedzeń rady zatwierdzono miejski budżet na 2008r., w którym wielkość środków finansowych na inwestycje jest zdecydowanie większa od środków planowanych w latach poprzednich, a w porównaniu do roku ubiegłego wzrosła o ponad 100%.

 

Czego zatem możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do burmistrza Jana Serkiesa.

 

Burmistrz - Pierwsze miesiące roku, to najczęściej czas przygotowywania dokumentacji projektowych i przetargowych. Już wkrótce mieszkańcy zaobserwują wiele zmian i rozpoczęcie kolejnych inwestycji w naszym mieście. Do najważniejszych z nich z pewnością należy budowa międzyszkolnego basenu przy Szkole Podstawowej nr 4, na który czeka większość chojnowian. Będzie to pierwszy etap, który przewiduje wykonanie stanu surowego.

Istotną inwestycją będzie także rewitalizacja obszaru śródmiejskiego. Pod tą nieco tajemniczą formułą kryją się zabiegi, które mają doprowadzić do poprawy funkcjonalności i estetyki centrum miasta. To zadanie polegać będzie m.in. na przebudowie sieci wodnokanalizacyjnych, przebudowie ulic i chodników oraz oświetlenia ulicznego.

G.Ch. - W Chojnowie ma powstać Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Burmistrz - Siedzibą tej instytucji będzie Dom Schrama znany pod nazwą Dom Chemika. Obecnie trwają procedury projektowe wyznaczające zakres prac remontowych. Ma tu m.in. funkcjonować niewielka sala imprez, sala balowa, będą pokoje do wynajęcia i sala bilardowa.

 

G.Ch. - Jakie zadania przewiduje się w sferze infrastruktury miejskiej?

Burmistrz - Podobnie jak w latach ubiegłych prace inwestycyjne prowadzone będą także na miejskich drogach i ciągach pieszych. Zaplanowana jest np. budowa ul. Łużyckiej, Rzemieślniczej, Jana Matejki i budowa sieci wodno-kanalizacyjnych m.in. w rejonie ulicy Asnyka.

W miejskim budżecie są także środki finansowe na remonty komunalnej substancji mieszkaniowej. Będą to naprawy dachów, elewacji, wymiana okien i inne konieczne naprawy, które są kontynuacją dotychczasowych prac. Podejmiemy również zadania zmierzające do uzyskania oszczędności energetycznych w jednostkach podległych.

Praca samorządu w 2008 roku będzie skierowana na poprawą warunków życia mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności Chojnowa dla turystów i inwestorów. Sądzę, że przyczynią się do tego zarówno inwestycje jak i organizacja imprez sportowych i kulturalnych.Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
?2008-10-16Roch Kowalski

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama